Ti, o kterých se nemluví

Reklama

Mobilní telefony, to nejsou jen zvučné značky, na které narazíte v každém obchodě. Při troše pátrání narazíte i na značně exotická jména, o kterých jste doposud možná neměli ani tušení. Co takové telefony mohou nabídnout? Pojďme si pár z nich představit.

Doonio

Doonio má větší praxi v multimediálních přehrávačích, své štěstí ale vyzkoušelo i s mobilními telefony. Jako většina menších výrobců sází na podporu dvou SIM karet, model Donio S521 může nabídnout také sympatický retro design, který mi lehce připomíná některé starší telefony Siemens. Mobil nemá příliš dobře zpracované datové přenosy, ani 1,3Mpx foťák za moc nestojí. Zajímavá je ale rozhodně baterie s kapacitou 2600 mAh.

Doonio S521 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

MaxCom

Tato značka se specializuje především na seniorské telefony, podoba s mnohem známějším Aligatorem je nesporná. Telefony mají trochu složitější ovládání (nepostrádají kontextová tlačítka), displej ale zůstává menší, monochromatický.

MaxCom MM350BB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

MaxCom MM355BB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Mobi

Značka Mobi nabízí už docela široké portfolio mobilních telefonů. Najdeme zde opět seniorské mobily, dualSIM přístroje, ale třeba také model Q890, který je jednoznačně inspirovaný manažerskými smartphony Blackberry. Že se nejedná o skutečného konkurenta, poznáte podle slabé podpory datových přenosů (telefon ale nepostrádá Wi-Fi), chybí také otevřený operační systém.

Mobi Q890 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Mobi S400 Senior lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

V nabídce značky Mobi bychom také měli zmínit mobil s označením D960, který kromě dvou SIM nabízí i technologii DVB-T, tedy digitální příjem televize. Ve výbavě objevíte i EDGE nebo podporu paměťových karet.

Mobi D690 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Winner

Tato značka má sice velice pyšný název, v nabídce ale odhalíte pouze jednoduché mobily určené pro seniory. Design je navíc opět velmi podobný mnohem známějšímu Aligatoru. Nejzajímavěji asi vypadá model Winner WG5, který má alespoň barevný displej, podporu dvou SIM karet, jednoduchý fotoaparát a paměťové karty. Cena je navíc nastavena velice rozumně kolem 1 300 Kč.

WINNER WG5 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

WINNER WG1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zio

I Zio patří mezi značky zaměřené hlavně na důchodce, na rozdíl od ostatních se ale jeho mobily vyznačují značnou dávkou originality a rozhodně se nedá říct, že by pouze napodobovaly konkurenci.

Výborným nápadem je například Zio Lupus L1, který k mobilnímu telefonu s pohodlným ovládáním přidává lupu. A ta se komukoliv, kdo hůře vidí, jistě může hodit. Mobil má kromě výborného nápadu také velmi příznivou cenu.

Zio Lupus L1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Modely Zio Premium jsou taktéž seniorské, přesto je na nich na první pohled patrné, že jsou trochu jiné než konkurence. Mají o kousek větší displej a více ovládacích tlačítek, přesto se stále jedná o jednoduché telefony.

Zio Premium P1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Zio Premium P2 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Upozornění určitě zaslouží i odolný Zio Solid S1. I přes outdoorovou konstrukci má přijatelnou hmotnost do 130 g, podporuje dvě SIM, má svítilnu, rádio, microSD karty, 2Mpx fotoaparát a dokonce podporuje i 3G sítě. Norma IP67 zaručuje i výdrž telefonu ve vodě.

Zio Solid S1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama