Tiny Troopers: vzhůru do války! [hra]

Reklama

Pamatujete si na legendární počítačovou hru Cannon Fodder? Skupinka vojáků procházela mapou a likvidovala nepřátele, jejich budovy a vlastně cokoliv, co se jim připletlo do cesty. Tiny Troopers nabízí to stejné na displeji mobilů. A se spoustou taktiky k tomu.

Tiny Troopers je pravou válečnou akcí. Se skupinkou vojáků procházíte nepřátelským územím a plníte zadaný úkol. Někdy stačí zlikvidovat všechny nepřátele, jindy musíte ochránit vězně, ubránit zvolené území nebo najít důležité dokumenty.

Vaši vojáci mohou před misí vylepšit některé své vlastnosti (dostřel zbraně, obrana…), další pomoc si můžete přivolat přímo v průběhu mise. Někdy se hodí pár granátů nebo raketometů navíc, neničíte pouze slabé vojáky, ale i kulometná hnízda, rádiové věže atd. Vojáci v průběhu misí získávají zkušenosti a jsou postupně stále nebezpečnější. Ale pozor, jakmile jsou v misi zabiti, veškeré jejich vylepšení je nenávratně ztraceno.

U hry mě zpočátku trochu vadil nerealistický průběh. Vojáci jsou schopni dostatečně včas uhnout střelám, na lehčí obtížnost mnohdy stačí taktika naběhnout a vše vystřílet. Postupný systém vylepšování, možnost přivolat si do mise různé druhy pomoci (včetně speciálních vojáků) a v neposlední řadě zajímavá grafika a skvělá hudba, to vše mě ale nakonec pohltilo. Je pravda, že na malém displeji občas přehlédnete nastraženou minu a vojáci jsou až moc malí, grafika má ale přesto své kouzlo. A výbuchy vypadají prostě skvěle.

Hru si ztížíte zvýšením obtížnosti, problém také spočívá v nedostatku financí. Za likvidaci i plnění úkolů získáváte body, stejně jako za nelezené předměty v misi. Body pak proměňujete za různé druhy pomoci. Když ale v misi párkrát zemřete, tak peníze nepřibývají a navíc musíte vždy aspoň nějaké vybavení nakoupit. Tiny Troopers to řeší možností mikrotransakcí, kdy za skutečné peníze získáte body do hry. Hra je ale hratelná i bez této pomoci.

Kromě klasické kampaně můžete zkoušet i jednotlivé mise nebo otestovat své schopnosti s survival módu se zombiemi. Na freewarovou hru opravdu spousta možností a hodiny zábavy. Neváhejte.

Operační systém: iOS 5.0 a vyšší

Odkaz na stažení

Cena: freeware (mikrotransakce)

Reklama