Blesk mobil vs. předplacenky T-Mobile

Reklama

Zůstat u stávajícího operátora, nebo přenést číslo k Blesk mobilu, který podle reklam nabízí levné volání a žádné závazky? Už jsme vám ukázali, jak se liší nabídka Blesk mobilu a O2, dnes proti prvnímu českému virtuálovi postavíme předplacenky T-Mobilu.

Blesk mobil má v nabídce jediný tarif, předplacenou kartu se sazbou 2,50 Kč/min za volání, 1,50 Kč za SMS a 20 Kč za 50MB datový balíček na jeden den. V případě zájmu o měsíční data si můžete koupit 100 MB za 100 Kč. Kompletní přehled parametrů najdete v našem Katalogu operátorů.

T-Mobile prodává předplacenou kartu Twist se standardně nastaveným tarifem Twist Našim (blíže viz Katalog operátorů), který nabízí vcelku sympatické sazby. Za volání zaplatíte 5,90 Kč/min, jedna zpráva vás bude stát 1,90 Kč. Operátor účtuje každou započatou minutu hovoru.

Kdyby vám tento tarif náhodou nevyhovoval, máte možnost přejít na Twist Povídám (blíže viz Katalog operátorů) nebo Twist Posílám (viz Katalog operátorů), oba se sazbou 6,90 Kč/min a zprávou za 2,90 Kč. Oba uvedené tarify mají zajímavou výhodu. Pokud provoláte (v případě Twist Povídám) nebo propíšete (v případě Twist Posílám) denně 5 minut nebo 5 zpráv kamkoliv, máte po zbytek dne všechny minuty, resp. zprávy (v závislosti na tarifu) do sítě T-Mobile zdarma.

Pro úplnost uvádím ještě hybridní tarif T-Mobile Twist Combi, u kterého musíte pravidelně každý měsíc dobít 300 Kč (pak máte sazby 5,95 Kč/min, 1,21 Kč/SMS) nebo 500 Kč (pak máte sazby 4,94 Kč/min, 1,21 Kč/SMS). Nejedná se tedy o čistokrevnou předplacenku. Podrobnosti snadno zjistíte v našem Katalogu operátorů.

Blesk mobil vs. T-Mobile

Hlavní nevýhodou T-Mobilu jsou podstatně vyšší sazby. Standardní tarif předplacené karty má sazbu dvojnásobnou oproti Blesk mobilu. Twist Povídám se vyplatí, pokud pravidelně provoláváte alespoň 13 min 48 sekund denně, což není úplně málo. Twist Posílám se vám začne vyplácet, pokud denně odešlete 10 zpráv. Oba výpočty samozřejmě platí jen v případě, že vaše další minuty, resp. zprávy, budou směřovat do sítě T-Mobile.

Další nevýhodou T-Mobilu je zastaralé účtování po započatých minutách, které vám dokáže každý hovor nepříjemně prodražit. Blesk mobil oproti tomu účtuje celou pouze první minutu, zbytek hovoru se pak počítá po sekundách. V cenách tedy Blesk mobil bezkonkurenčně vítězí.

A teď nevýhody. Tou pravděpodobně největší je platnost kreditu. U Blesk mobilu musíte dobitý kredit provolat do šesti měsíců od okamžiku dobití, jinak je vám karta zablokována pro odchozí hovory až do doby, kdy si kredit opět dobijete. To v praxi znamená, že musíte každý měsíc utratit průměrně 33 Kč, jelikož minimální výše dobití je 200 Kč. U T-Mobilu platí kredit 12 měsíců od dobití.

Další nevýhodou je zpoplatnění jakékoliv lidské pomoci. Pokud si nedokážete nastavit služby sami prostřednictvím samoobslužných systémů, a budete se chtít dovolat na operátora, zaplatíte 20 Kč za hovor. Kromě toho Blesk mobil neposkytuje různé pokročilé služby, můžete s ním vlastně jen volat, psát zprávy a připojovat se k internetu.

Zvolit T-Mobile má také výhodu do budoucna. Z předplacené karty můžete kdykoliv přejít na vyšší tarif, aniž byste se museli obtěžovat přenosem čísla. Na druhou stranu, pokud jste zapřísáhlý uživatel předplacenek, nejspíš byste tuto možnost stejně nikdy nevyužili. T-Mobile má pro své zákazníky věrnostní program Kouzelné úterky, kde mohou i majitelé předplacených karet získat zajímavé slevy na nákupy či služby.

Reklama