Fixed ReStory – recyklace a výroba krytů na mobily

Reklama

Česká společnost Fixed přichází s kryty na mobily, které snižují uhlíkovou stopu až o 45%. Jednoduše se recyklují neprodané obaly a vyrábí nové.

Fixed má v současnosti více než 100 000 obalů na mobily, které se neprodaly. Místo toho, aby šly do spalovny, ze všech chce vyrábět ReStory pouzdra. Nevyužité kousky se promění na druhotnou surovinu TPU (termoplastický polyuretan) a z něj se pak vyrobí pouzdro nové. Uhlíková stopa je o dost nižští v porovnání s výrobou pouzder v Číně, kde se vyrábí z primární suroviny TPU.

„Uvedení nových krytů na mobilní telefony ReStory jsou pro nás význam milníkem. Máme za sebou rok a půl úsilí a investic v oboru, o kterém jsme na začátku nic nevěděli. Trápilo nás vědomí, že musíme likvidovat neprodaná pouzdra na staré modely telefonů a věděli jsme, že tento problém řeší všichni distributoři a prodejci napříč trhy. S vírou, že řešení osloví stovky zodpovědných firem v celé Evropě, jsme překonávali problémy, které se nám stavěly do cesty. Jsme nadšení, že nyní můžeme novinku představit veřejnosti, ale hlavně ji začít prodávat a dále rozvíjet,“ uvádí Daniel Havner, zakladatel a člen správní rady společnosti FIXED.

V dalších krocích chce FIXED zpracovávat pouzdra od dalších tuzemských i evropských hráčů, se kterými již vede jednání. Cílem je zpracovávat miliony nepoužitých kusů pouzder z celé Evropy. Důraz při vývoji pouzder je kladen na kvalitu a odolnost výrobků.

Reklama