Honor Band 6 – s větším displejem za vítězstvím [recenze]

Reklama

S cenovkou 1 290 Kč jde do prodeje růžový, černý nebo béžový nový sportovní náramek Honoru. Chlubí se hlavně větším AMOLED displejem, bleskovým nabíjením, výdrží až 14 dní a spoustou šikovných senzorů pro monitoring výkonů vašeho těla. Jak obstál po několika týdnech testování?

Honor Band 6 je praktický fitness náramek nejen pro sledování fyzické aktivity, ale díky většímu displeji také pro notifikace z mobilu. Náramek nemusíte sundávat téměř nikdy z ruky, kromě obvyklé odolnosti proti vodě a prachu dostal povrchovou úpravu silikonového náramku, která zabraňuje alergické reakci s kůží i při sportovních výkonech. Díky tomu můžete sledovat 24/7 váš pohyb, spánek i měřené tréninky. Od předchozího modelu Honor Band 5 už utekl rok a půl a změn se odehrálo dost, mezi hlavní patří určitě větší displej.

Nový Honor Band 6 stojí 1 290 , nabídka eshopů obsahuje černou, šedou a béžovou barvu; v balení je dobíjecí kolébka s magnetickým uchycením a USB konektorem.

Skvělý displej

Sportovní náramek, který se může pochlubit displejem. Honor Band 6 si stojí za svým, skvěle čitelný displej AMOLED technologie je veliký 1,47 palců (v reálu to je asi 18 x 35 mm), i většími prsty (mými) se dá v pohodě trefovat do ikon a tlačítek v menu a posouvat nabídky. Displej je příjemný na dotek díky povrchové úpravě, která eliminuje zanechávání šmouh a nečistot, směrem k okrajům se efektně zaobluje 2.5D ochranné sklo.

Hlavní modul náramku je z tvrdého plastu, který se na levém boku chlubí nápisem Honor, napravo pak sídlí tlačítko pro aktivaci náramku a vstupu do menu. Tlačítko dostalo efektní červený proužek a stisk potvrdí tichým cvaknutím. Jas neumí automatickou regulaci, na výběr máte 5 stupňů, používal jsem většinou 4. stupeň i pro použití venku dostačující. Rozsvícení displeje může být na základě natočení zápěstí, to se dá v menu tradičně vypnout. Při nošení v noci tuto funkci jednoduše deaktivujete a nebudou vás rušit ani notifikace.

Ze spodního pohledu odhalíte zeleně poblikávající senzory srdečního tepu, ten se měří plynule během dne, jak můžete sledovat na displeji. Senzor SpO2 poskytuje přehled nad okysličením krve, nad 90 % je vše v normálu, pod tuto hodnotu doporučuji navštívit lékaře, může jít o příznak onemocnění. Méně kyslíku bývá při delší fyzické nečinnosti nebo namáhavé práci. Dvojice kovových plošek slouží pro kolébku nabíjení, Honor Band 6 podporuje rychlé nabíjení, kdy za 10 minut nabíjení získáte asi 3 dny výdrže, plný stav baterie z nuly trvá asi hodinu nabíjení.

Pohyb v menu Band 6 je snadný, z horní části stahujete lištu s přepínači režimu, vibrací, vstupu do nastavení. Tahem do strany menu zavřete, to samé platí při procházení hlavní nabídky s ikonami. Postupně navštívíte menu cvičení, záznamy cvičení, tepová frekvence, kyslík v krvi, záznam denních aktivit, délka spánku, dechové cvičení pro uklidnění i měření úrovně stresu.

Dále svítilna v podobě rozsvíceného displeje (šikovné na kontrolování spících dětí), stopky, časovač, počasí v místě výskytu, ovládání přehrávače (třeba Spotify v mobilu) či ovládání spouště fotoaparátu na spárovaném mobilu Honor (opravdu funguje, fotoaprát spustí i na zamknutém telefonu, dá se použít pro špionské záběry) a ještě funkce prozvonění spárovaného telefonu pro zapomnětlivé (občas využívám).

Jen 10 cvičení

Pro měření cvičení je připraveno 10 typů pohybu, běh venku a uvnitř, chůze také, jízda na kole venku a uvnitř, jízda na trenažéru, plavání (rozpozná plavecký styl a zohlední nastavenou délku bazénu) a veslování. Náramek umí sám rozpoznat pohyb a nabídne jeho měření, volbu aktivujete v menu. Za mě postrádám nabídku například inline bruslení, hodit se může lyžování, běžkování…

Pochvala určitě míří na výdrž na jedno nabití, udávaných 14 dní není problém dosáhnout, a jistých 10-12 dní při běžném používání se zapnutými vibracemi (ty chválím, jsou příjemně výrazné) na notifikace z mobilu a občasné měření sportovních aktivit. Náramek samozřejmě nemá vlastní GPS modul, musíte mít spárovaný telefon pro uložení i těchto dat.

Band 6 nepodporuje NFC a nelze s ním platit, má klasické bluetooth, což je nutné na komunikaci s telefonem. Správcovská aplikace je opět osvědčené Zdraví od Huawei, kde přepínáte uložené spárované zařízení Honoru nebo Huawei. Při vložení osobních údajů získáte přesnější údaje o pohybu, počtu kroků a spálených kaloriích. V aplikaci snadno najdete nastavení notifikací v náramku i změny ciferníků a spoustu dalších úprav.

Zdraví generuje zajímavé přehledy o pohybu, ale třeba i o kvalitě spánku. Dobře uvidíte, jak se v noci probouzíte nebo spíte tvrdě. Aktivní notifikace na nové zprávy ukážou i prvních pár slov z textů ve Whatsappu, nových SMS, upozorní na nové zprávy na Messengeru, uvidíte jméno odesílatele. Notifikační lištu vysunete ze spodní části displeje, frontu lze smazat tlačítkem zcela dole. Příchozí hovory můžete odbavit z Bandu 6 jedině stiskem červeného sluchátka, hovor se nedá nijak vzít, když tu samozřejmě není mikrofon a sluchátko.

Povedl se, opět

Honor Band 6 navazuje na podařený model Band 5 a přidává hlavně větší displej. Stále však drží minimalistické rozměry a nejde tak o doplněk velikosti běžnějších hodinek. Hladký design se hodí ke všemu, absence ostrých výstupků nepřekáži oblečení, ani při sportu. Dlouhá výdrž na jedno nabití je s ohledem na nejrůznější senzory a měřené veličiny velice dobrou zprávou.

Reklama