HTC One X nebo HTC One S?

Reklama

Každý, komu se zalíbily nové telefony HTC stojí před otázkou, zda si pořídit model One X nebo One S. Dáte přednost nekompromisní výbavě, nebo bude ve vašem rozhodnutí hrát roli i cena a rozměry?

Doporučujeme

Recenze HTC One S

Recenze HTC One X

Pokud jste si přečetli obě naše recenze, máte pravděpodobně jasno, který telefon byste používali raději. Oba texty mám na svědomí, takže snad dovolíte, když toto srovnání pojmu trochu subjektivněji a nebudu se v první řadě řídit parametry. Ty jsou ostatně jednoznačně na straně HTC One X. Čtyřjádrový procesor je zkrátka silnější než dvoujádro. Ovšem v praxi (zatím) nezaznamenáte naprosto žádný rozdíl. Oba telefony jsou velmi rychlé, One S mi dokonce občas připadal rychlejší, respektive se mnohem méně často zadýchával. Tím ale nechci nijak urazit větší One X, těchto zaškobrtnutí by se dalo napočítat na prstech jedné ruky.

Mnohem více než na procesor bych tentokrát hleděl na kapacitu operační paměti, tady jsou ale telefony vyrovnané a nabízí velmi solidní 1 GB RAM. Výrazným plusem pro HTC One X je ovšem kapacita paměti pro ukládání dat. HTC One S má o polovinu méně než konkurent, do žádného z telefonů navíc nedáte paměťovou kartu a tak se dají přebytečná data uložit pouze na cloud.

Menší interní paměť je pro mě ale jednoznačným důvodem pro výběr HZC One X.

Stejně jednoznačné rozhodnutí mohu vynést při porovnávání kvality konstrukce. Telefony neumožňují přístup k baterii, HTC One X je ale v tomto řešení důslednější a kromě malého šuplíku pro microSIM prostě s krytem nehnete. U HTC One S se dá malý kousek krytu oddělat a právě ten pak dělá na telefonu neplechu, protože nesedí na konstrukci úplně dobře. Oba dva telefony by také zasloužily lepší boční tlačítka, větší problém s jejich ovládáním jsem ale měl u HTC One X.

Ani jeden telefon není nijak levný, konstrukce by proto měla být absolutně bez chybičky. Tomuto cíli se ale určitě více přibližuje HTC One X.

Hodně důležitým parametrem jsou určitě i rozměry. U obou telefonů mohu chválit hmotnost i tloušťku. Výška mobilů je taktéž velmi podobná, One X má jen o 3 mm více a displej o 0,4“ větší. Alespoň v mém případě se už ale jedná o hranici, kdy se mi ještě mobil ovládá pohodlně a kdy už je lepší zapojit i druhou ruku. HTC One X určitě nebudu kritizovat za velký displej, současně ale tvrdím, že 4,3“ je pro mobil až dost a větší úhlopříčku využije málokdo.

Nic naplat, lépe se mi ovládá HTC One S, který má dostatečně velký displej.

Hardwarově se telefony alespoň trochu liší, „vnitřnosti“ ale mají oba stejné. Stejný operační systém, stejný vzhled HTC Sense, stejná výbava. Tady se domnívám, že výrobce udělal trochu chybu, měl vyšší model vybavit něčím, co by jednoznačně převyšovalo výbavu u One S. Ten se pouze začne oficiálně prodávat o něco později, nevěřím ale, že rozdíl několika týdnů udělá až tak mnoho. Nesporným faktem také zůstává, že přinejmenším cena HTC One S je lehce nadsazená. One X může vysokou cenu zdůvodnit alespoň výjimečným čtyřjádrem, u HTC One S ale žádný podobný argument neobjevíte.

Který z telefonů bych si tedy vybral? I přes slabší konstrukci jsem o trochu více nakloněný HTC One S. Lépe se mi ovládá a nabízí vlastně to stejné jako One X. Čtyřjádrový procesor působí velmi efektně, praktické využití ale zatím nemá. Mohu tedy aspoň čekat, až se HTC One X o kousek zlevní.

HTC One X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC One S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama