HTC uvádí první HUB pro sítě 5G

Reklama

HTC uvedlo na veletrhu MWC skvělý 5G Hub, který přes Wi-Fi připojí k rychlé mobilní síti až dvacet zařízení. Poslouží taky jako domácí multimediální centrum pro streamování obsahu.

HTC 5G Hub je zařízení, které se připojí do mobilní 5G sítě a zajistí tak super rychlou konektivitu k internetu. Na druhé straně z něj leze Wi-Fi ad a je připraven i na budoucí normu Wi-Fi 6, která se vyznačuje až o polovinu nižší spotřebou.

Ne že by ho spotřeba nějak trápila. Uvnitř zařízení totiž najdete kromě 60GHz procesoru SnapDragon 855 také 7 660mAh akumulátor.  Nedílnou součástí je 5″ dotyková obrazovka pro ovládání celého přístroje a také sledování videí online streamovaných z internetu. Ta pak může Hub přenášet dál do vnitřní sítě, například do chytrého televizoru. (Dopředu varujeme před negativním vlivem na FUP)

Do budoucna se počítá, že bude 5G Hub streamovat i obsah do setu pro virtuální realitu HTC Vive Focus. Díky integrované podpoře VPN najde uplatnění i ve firemní sféře. Dostupný by měl být ve druhém čtvrtletí letošního roku, kdy a za jakou cenu se dostane k českým operátorům zatím nebylo zveřejněno.

Reklama