Huawei Ascend G300 a konkurence

Reklama

O tomto telefonu Huawei se od počátku mluví jako o mimořádně cenově výhodném smartphonu, který zničí konkurenci skvělým poměrem cena/výkon. Ascend G300 už je pár týdnů v prodeji a tak si můžeme dobře ověřit, nakolik byly původní informace pravdivé a zda na ně konkurence zareagovala.

O Huawei Ascend G300 jsme zatím psali pouze při jeho uvedení, už tehdy ale bylo jasné, že se bude jednat o cenově velmi výhodný telefon. Gigahertzový smartphone s 4“ displejem, systémem Android a cenou kolem 4 500 Kč jednoznačně spadá mezi uživatelsky nejzajímavější telefony. Co na něj říká konkurence?

HUAWEI Ascend G300 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Srovnání podle ceny

Na telefony za podobnou cenu jsme se tentokrát dívali v internetovém obchodě Kasa.cz. Huawei Ascend G300 se zde prodává za 4 489 Kč. Nepatrně levnější je Nokia 500. Má stejné rozlišení fotoaparátu, současně ale také podstatně menší rozlišení displeje a především odlišný operační systém. Hlavní výhodou by ale mohla být plnohodnotná navigace.

Nokia 500 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Cenovým konkurentem se systémem Android je jednoznačně Sony Ericsson Live With Walkmann, opět zde ale zájemci narazí na menší displej 3,2“ s rozlišením 480 × 320 bodů. Hardwarové parametry jsou jinak podobné. Telefony mají 5Mpx fotoaparát, 1GHz procesor nebo 512 MB RAM.

Sony Ericsson WT19i Live with Walkman lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nepatrně dražší je LG Optimus Hub, rozhodně ale není výhodnější. Kromě opět menšího displeje má i slabší procesor, výhodou jsou snad jen o kousek lepší rozměry.

LG E510 Optimus Hub lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Oproti oběma konkurentům s Androidem může navíc Huawei Ascend G300 argumentovat slíbenou podporou na Android 4.0. Prozatím ale zůstává na verzi 2.3.

Z ceny je tedy jasné, že konkurenti šetří hlavně na úhlopříčce procesoru, dalšími parametry už se Ascend G300 přibližují.

Srovnání podle výkonu

Tato metodika srovnání jednoznačně ukazuje, že Huawei Ascend G300 je skutečně výhodným mobilem. Když budeme pátrat po mobilu se stejnou úhlopříčkou a podobným procesorem, narazíme např. na sesterský Huawei Honor. Ten má rychlejší (ale stále jednojádrový) procesor i kvalitnější fotoaparát. Současně je ale mnohem dražší.

HUAWEI U8860 Honor lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

O Huawei Honor si více můžete přečíst zde.

Velmi podobné parametry jako Ascend G300 má LG Optimus Black. Telefon jednoznačně lépe vypadá, velmi pravděpodobná je i vyšší kvalita displeje a HD videa. To vše si ale možná odpustíte ve chvíli, kdy byste za toto LG měli zaplatit zhruba o dva tisíce korun více.

LG P970 Optimus Black lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Výraznějším konkurentem, kterého už ale budete mít velké problémy sehnat, je starý Sony Ericsson Xperia X10. Má reprezentativní vzhled, kvalitní 8Mpx fotoaparát nebo HD video. Zklame snad jen malou operační pamětí, cenově se ale k Huawei velmi přibližuje.

Sony Ericsson Xperia X10 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama