LG G Flex: příliš drahá legrace? [recenze]

Reklama

Prohnutá konstrukce LG vám zaručí obdiv i údiv vašich přátel. Většina z nich však LG dává z ruky při pohledu na zrnitý obraz displeje a při sdělení cenovky bezmála 20 000 Kč. Zahnuté LG si však z ničeho hlavu nedělá, je totiž první na světě.

LGGFlex_17

LG G Flex je prvním zahnutým telefonem v prodeji, který kromě unikátní konstrukce obsahuje pár dalších neotřelostí. Tak třeba samoopravitelný zadní kryt jsme ještě neviděli, stejně jako pružnou integrovanou baterii.

LG Flex

Rozměry: 161 × 82 × 8 mm, 177 g
Displej: 6″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, POLED
Procesor, systém: 4 jádra, 2260 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, MB,
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena LG D955 G Flex v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Konstrukce

LG patří do třídy phabletů, tedy hybridů telefonů a tabletů. Na vině je totiž velký 6palcový displej, který nabízí parádní komfort pro každodenní používání. A skvěle se na něm hrají hry, surfuje po internetu, píší texty apod. Plastová konstrukce trochu kazí výjimečný pocit, navíc jsou boky a záda mobilu potaženy tenkým průhledným silikonovým obalem.

LGGFlex_1LGGFlex_11LGGFlex_3LGGFlex_2              

Všimnete si toho hned po uchopení, folie mírně lepí a jednoduše neklouže. Nepatrné prohnutí konstrukce možná vypadá konstrukčně jednoduše, ovšem upravovat se muselo vše. Od displeje, přes baterii a vnitřní komponenty se základní deskou. Všechno je pružné a zvládne ohýbání. Telefon lze na podložce displejem dolů tlakem vyrovnat a ten se opět srovná do „banánového“ tvaru. Během ohýbání v mobilu nepatrně lupe, ovšem nemělo by to nijak uškodit. Ohyby přijdou vhod třeba v kapse, nemusíte se bát, že se mobil „zlomí“.

LGGFlex_15LGGFlex_14LGGFlex_10

Folie na zádech umí vyhladit nepatrné škrábance, na větší rýhy klíči však budete koukat nadále. Nejlépe se srovnají vlasové trhlinky třeba od pokládání mobilu na stůl apod. Tohle funguje. Velký displej na čelní straně nabízí jemné rozlišení 720 × 1280 bodů, pružný OLED má zkratku POLED. Obraz displeje je velmi dobrý i na světle, ovšem pokud stáhnete podsvětlení pod hodnotu maxima, musíte si všimnout viditelných skvrnek, jakoby šmouh, obraz zkrátka není ostrý a špičkový. Nepřehlédnutelná vlastnost plyne zřejmě z nutnosti použití ohebného displeje.

LGGFlex_6LGGFlex_8LGGFlex_9LGGFlex_12

Klasická senzorová tlačítka na těle nenajdete, objeví se po zapnutí displeje ve spodní části. V nastavení najdete možnosti jejich schovávání, přehození, zbarvení pruhu dle spuštění aplikace apod. Nahoře nechybí přední kamera a čidla vzdálenosti a světla; nezapomíná se na vícebarevnou diodu. Na bocích nic k vidění není, ovládací prvky hledejte na zádech. U fotosnímače nahmatáte klávesu menu, která umí blikat barevně podobně jako dioda vepředu.

LGGFlex_5LGGFlex_7

Nad a pod ní ovládnete tlačítka hlasitosti. Osobně jsem si umístění tlačítek vzadu moc neoblíbil, pro ovládání jsem si vystačil se senzorovými tlačítky pod displejem. Tedy kromě hlasitosti. Snímač fotoaparátu s čipem 13 Mpx doprovází LED blesk. Vedle pak sídlí infraport, takže lze ovládat třeba všechny TV vaší domácnosti. MikroSIM se vkládá na levém boku do šuplíčku, ten lze vysunout nehtem nebo sponkou. Jelikož má telefon velkou vnitřní paměť 32 GB, výrobce zrušil slot microSDHC karet.

LGGFlex_4LGGFlex_13

Kapacita ohebného akumulátoru 3 500 mAh představuje skvělý prvek výbavy. Po dlouhé době jsem nemusel během používání dobíjet každý den, tedy pokud jsem na telefonu něco dlouhodobě nehrál či nesurfoval. I tak je výdrž více jak jeden den bez problémů dosažitelná.

Hardware, systém, funkce

Pohledný smartphone poskytuje vysoký výkon pro chod Androidu 4.2 v podobě 4jádrového procesoru Snapdragon, 2 GB RAM a grafiky Adreno 300. Z vnitřní paměti 32 GB ukousnou pořádný díl systémové aplikace a instalované aplikace, i tak na vás zůstane hodně přes 20 GB místa. Ovšem pamatujte na to, že při natáčení 4K nebo fullHD videí kapacita ubývá hodně svižně.

LGGFlex_displej_2LGGFlex_displej_3LGGFlex_displej_4LGGFlex_displej_5LGGFlex_displej_17               

Prostředí Androidu je parádně plynulé, potíže nejsou v animacích a rychlém spouštění aplikací. Informační lišta poskytuje zkratky k funkcím telefonu, hodit se múže seznam aplikací QSlide. Výrobce kromě standardu přidal pár bonusových aplikací pro zálohování, přisvícení LED diodou apod. Nechybí povinný základ od Googlu, zbytek najdete v obchodu Google Play. Díky prohnutí konstrukce by měl mikrofon o 3 dB lépe chytat váš hlas, jelikož má telefon dva mikrofony, potíže nedělá okolní ruch. Díky prohnutí telefon dosáhne před vaše ústa a tak druhá strana dobře slyší.

LGGFlex_displej_8LGGFlex_displej_7LGGFlex_displej_6LGGFlex_displej_9LGGFlex_displej_13

Prostředí umožňuje změnu a typ písma nabídek, zpráv, mailů apod. V nastavení objevíte chytré vyzvánění, ale také volbu vyšší citlivosti displeje pro ovládání v rukavicích. Vhod přijde noční režim s úpravou upozornění a blokováním hovorů. Samozřejmostí je volba zamykací obrazovky i efektu zamknutí. Zkrátka si telefon každý upraví podle svého gusta.

LGGFlex_displej_11LGGFlex_displej_10LGGFlex_displej_1LGGFlex_displej_14LGGFlex_displej_16

Vestavěný 13Mpx fotoaparát natáčí s možností 4K videa (bez stabilizace), nebo 1080p ve dvou kvalitách. Fotosnímač nabízí parádní fotky za různých světelných podmínek, fotí se virtuální spouští. V nabídce jsou různé fotorežimy, naše ukázkové fotky jsou všechny na automatickém nastavení. Další fotky najdete v našem preview.

LG G Flex – video 1080p 30 sn./min.

LG G Flex – video 1080p 60 sn./min.

Závěr

Telefon je to nechybně atraktivní, nicméně příliš drahý. Testovaný Samsung Galaxy Note 3 odvede stejnou práci v rovné konstrukci s podobnou velikostí displeje a rozhodně nestojí 20 000 Kč. Pokud chcete neotřelý telefon s možností ohybu, musíte mít tohle LG, jiný mobil to zatím nedokáže. Radost udělá výdrží baterie, odpustit musíte horší obraz displeje a jen HD rozlišení.

Reklama