Navigace Dynavix: s Liškou po Evropě

Reklama

Navigace Dynavix s typickými hláškami herce Pavla Lišky je mezi českými řidiči docela známá. Už delší dobu ji mohou používat také na mobilních telefonech. Kromě systému iOS jsme se dočkali také verze pro operační systém Android. Jak se navigace používá?

Společnost Dynavix oznámila uvedení své navigace pro Android začátkem prázdnin. Informovali jsme o ní v tomto článku. Na stejném místě si můžete přečíst o ceně navigace. Ta se ale během prázdnin příjemně zlevnila, nyní už za verzi Cental EU zaplatíte jen 749 Kč. Vyplatí se tedy nákup?

Pokud jste na tuto navigaci zvyklí už z iOS nebo jste měli samostatný GPS přístroj, nijak vás nezaskočí ani verze pro Android. Nechybí užitečné navigování v rámci jízdních pruhů, alternativní trasy, vypnutí placených úseků a zobrazení map ve 2D nebo 3D podobě. Ve 3D máte také možnost prohlédnout si významné budovy, tuto funkci ale obecně moc rád nevyužívám, takže jsem ji ponechal vypnutou. Ne vždy mám také náladu na navigační hlášky Pavla Lišky, naštěstí jde přepnout na podstatně konzervativnější ženský hlas. Ani jeden z navigátorů ale není zbytečně upovídaný.

Před první jízdou doporučuji nastavení domácí adresy, hlavně si ale ověřte, jestli chcete opravdu nechat zapnuté i navigování přes placené úseky. Mohli byste hned na začátku získat z navigace špatný dojem. Poslední zadané adresy si navigace pamatuje, využívat se dá i navigace na vámi nastavená oblíbená místa. Standardně si také vybíráte mezi nejkratší a nejrychlejší trasou, denní nebo nočním režimem mapy a navigace obsahuje i velkou databázi bodů zájmu.

Navigace dokáže upozornit na změnu trasy dostatečně dopředu. Ideální ale není upozornění na překročení rychlosti, které otravuje už při sebemenším porušení předpisů, nebo jsem zkrátka neobjevil to správné menu. Doporučuji také nespoléhat se pouze na hlas, ale opravdu také mrknout na displej. V některých situacích není hlasové navigování úplně přesné.

Celkově ale mohu navigaci doporučit. Do cíle vás dovede a občas se u jejich hlášek i zasmějete.

Odkaz na stažení

Cena: Central EU 799 Kč, Evropa 1 299 Kč

Reklama