Nejlepší telefony Nokia

Reklama

Jste věrní jedné mobilní značce? V tom případě se vám bude líbit výběr telefonů, který jsme pro vás vymysleli. Nejdůležitějším kritériem bude příslušnost ke správnému výrobci, až na druhém místě zohledníme také cenu. Vybereme nejlepší mobil za čtyři tisíce, osm tisíc a bez cenového omezení. Začínáme s Nokií.

Nokia má ve svém portfoliu doslova stovky telefonů, vybrat z nich tři nejzajímavější není tak snadné. Kromě parametrů musí nutně rozhodovat i sympatie a zkušenosti s používáním. Obzvláště v nižší cenové kategorii to byl ale hodně velký boj.

Nokia X3-02 Touch and Type

Tímto telefonem Nokia nastartovala svůj pokus s kombinovaným ovládáním. Kromě klávesnice používáte i odporový displej. Telefon si pozornost určitě zaslouží i za svůj design, seženete ho v několika zajímavých barevných odstínech. Perfektní je také hmotnost a tloušťka přístroje. Oboje je ale možná trochu na úkor velikosti a kapacity baterie, která má jen 860 mAh.

Nokia X3-02 nenabízí operační systém, u levnějšího telefonu to ale myslím ani není nutné. Důležité je, že se výrobci dobře podařilo převést spolehlivou platformu Series 40 i na dotykové displeje. Pořád tak máte k dispozici propracované vyzváněcí profily, spoustu organizačních funkcí a poměrně solidně se povedl i fotoaparát s docela vysokým rozlišením 5 Mpx.

Když k tomu přidáte kompletní datové přenosy a podporu paměťových karet, máte před sebou velmi dobře vybavený mobil, který omezuje snad jen velikost displeje.

Nokia X3-02 Touch and Type lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia 700

Model 700 je dle našeho názoru tím nejlepším, co si můžete pořídit od Nokie do 8 000 Kč. Nevýhodu je možné vidět ve malém displeji, na druhou stranu, kolik najdete skutečně dobře vybavených smartphonů, které se za každou cenu nesnaží o obří displej?

Nokia 700 je skutečně hodně malý smartphone, vždyť hmotnost není ani 100 g! Na druhou stranu je potěšitelné, že hardwarové specifikace snesou srovnání i s konkurenčními operačními systémy, to u Nokie nebývalo dříve zvykem. Procesor má gigahertz, dostatečná je i paměť RAM. U fotoaparátu se sice opakuje obvyklá chyba s chybějícím autofocusem, jinak ale určitě potěší HD video.

Důvodem pro výběr Nokie 700 je i to, že výrobce s tímto modelem i nadále počítá při nejrůznějších upgradech. Telefon dostane výkonnější procesor, a patří vždy k prvním, které mají nejnovější aktualizace systému Belle.

Pokud se smíříte s menšími rozměry (potíže třeba dělá rychlejší psaní SMS nebo prohlížení internetu), jedná se stále o velmi dobrý nákup.

Nokia 700 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Lumia 800

Čekali jste něco jiného? To byste museli být po naší recenzi opravdu hodně naivní. Těžko něco říct a neopakovat se. Lumia 800 má perfektní design, je mimořádně rychlá, systém Windows Phone se svou jednoduchostí nemusí líbit každému, ale je určitě intuitivnější než konkurence.

Má Lumia 800 nějaké chyby? Bezesporu ano, na většinu ale velmi rychle zapomenete při osobní kontaktu. Někdo by možná raději větší displej než jen 3,7“, většině bude vadit chybějící podpora paměťových karet nebo nutnost používat microSIM. Problémy s kapacitou 1450mAh baterie jsou po poslední aktualizaci zdárně vyřešeny, dostatek aplikací na Windows Marketplace také najdete. Lumia 800 také patří k nejkvalitněji fotícím telefonům finského výrobce. Fotoaparát s 8 Mpx doplňuje navíc HD video.

Dokud nedorazí Lumia 900, má současný model o pozornost určitě postaráno.

Nokia Lumia 800 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama