Nejlepší telefony Samsung

Reklama

Jste věrní jedné mobilní značce? V tom případě se vám bude líbit výběr telefonů, který jsme pro vás vymysleli. Nejdůležitějším kritériem bude příslušnost ke správnému výrobci, až na druhém místě zohledníme také cenu. Vybereme nejlepší mobil za čtyři tisíce, osm tisíc a bez cenového omezení.

Samsung jistými kroky míří na pozici světové mobilní jedničky a opřít se může o skutečně velké množství mobilních telefonů ve všech cenových kategoriích. Žádný jiný výrobce také ve svém portfoliu nenabízí tolik různých operačních systémů. Můžete si pořídit mobil s Androidem, Windows Phone i Badou a nejlevnější telefony jsou samozřejmě bez operačního systému. Vzhledem k velké rozmanitosti nebyl ani tentokrát výběr jednoduchý.

Tip: přečtěte si článek o nejlepších telefonech Nokia

Samsung Galaxy Y

V cenové hladině do čtyř tisíc korun má Samsung skutečně velké množství telefonů. Nabízí zde svůj operační systém Bada i nejrozšířenější Android. Po dlouhém rozhodování jsme nakonec vybrali novější Samsung Galaxy Y, který bez potíží seženete i za 3 000 Kč. Výhodou tohoto malého telefonu je především výborná datová konektivita včetně 3G sítí a Wi-Fi a nejvyšší dostupná verze operačního systému Android (nepočítáme-li Android 4.0 určený pro vybavenější modely). Procesor i operační paměť by určitě mohly mít i lepší hodnoty, stejně tak jako slabší multimedia. Uživatelé na něm ale oceňují rychlou odezvu, psaní pomocí Swype nebo možnost používat až 32GB paměťové karty.

Samsung S5360 Galaxy Y lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Samsung Omnia 7

I s tímto mobilním telefonem se bez potíží vměstnáme do nastavené hranice 8 000 Kč a ještě několik tisíc ušetříme. Omnia 7 určitě nepatří mezi zvlášť známé přístroje, přesto v našich očích poráží zástupy konkurentů s Androidem. Windows Phone je na jednu stranu jednodušší, současně ale také rychlejší a vyladěnější. Omnii 7 k tomu stačí 1 GHz procesor a 512 MB paměti. Velmi povedený je také design, i když z obrázků tolik nevynikne. Displej má dostačující úhlopříčku 4“ s rozlišením 480 × 800 bodů a používá technologii Super AMOLED. Největší slabinou je paměť s celkovou kapacitou 16 GB. Uživatelé si kromě stability a rychlosti systému také často chválí 5Mpx fotoaparát a stále se rozšiřující nabídku aplikací. Absence češtiny v systému kupodivu předmětem kritiky není.

Samsung i8700 Omnia 7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Samsung Galaxy Note

Galaxy Note nakonec v těsném souboji porazil favorizovaný Galaxy S II (a oba jistě brzo překoná Galaxy S III). Se zařazením tohoto „telefonu“ jsme váhali, uživatelé jej ale jako mobil používají a tak i přes obrovskou úhlopříčku 5,29“ o něm můžeme hovořit jako o mobilu. Galaxy Note je i se svými 178 g lehčí než některé podstatně menší mobily, tloušťkou se přitom vešel pod 10 mm. Pro ovládání ale bude muset přeci jenom většina z vás použít obě ruce. Oceňujeme, že kromě klasického ťukání do displeje je k dispozici i speciální pero pro psaní na displeji. Hardwarová výbava je naprosto perfektní, v čele s dvoujádrovým procesorem nebo 1 GB RAM. Galaxy Note navíc stále patří do menší skupiny mobilů s fullHD videem. Větší velikost přístroje uživatelé opravdu neřeší, naopak jsou velmi spokojeni s výdrží (baterie 2500 mAh) a možnostmi, které jim velký displej s HD rozlišením nabízí.

SAMSUNG i9220 Galaxy Note lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

 

Reklama