Nokia N9: tipy na zajímavé aplikace pro MeeGo

Reklama

The Flashlight N9

LED blesk u N9 není třeba využívat jen k fotografování za špatného světla. Dokáže také solidně posvítit na cestu v přítmí či tmě, k tomu nejlépe pomůže aplikace Flashlight N9 od vývojářů picoBrothers. Po spuštění sice aplikace tváří, že umí blesk pouze rozsvítit a zhasnout, další schopnosti prozradí menu. Posuvníky zpřístupní nové funkce a tak se blesk rozsvítí pouze při dotyku prstu na displej, zabliká SOS, rozsvítí se hned po startu aplikace, největší efekt zajistí stroboskop s volitelnou prodlevou mezi záblesky. Když ještě prozradím, že aplikace postrádá reklamy, máme tu hodně žhavý tip na stažení.

Battery Usage

Spotřeba u N9 je hodně ožehavým tématem a proto je třeba ji pořádně hlídat a monitorovat. Zkuste aplikaci Battery Usage, která v řadě grafických ukazatelů anaylzuje spotřebu jednotlivých aplikací a částí hardwaru. Během nabíjení ukáže čas do dobití, při používání zase čas od posledního dobití. Aplikace prozradí průměrnou spotřebu v mA a taky odhadovanou dobu pohotovosti či použitelnosti. Je příjemné, že data nejsou statická a jednou vypočítaná, nýbrž se průběžně mění, takže milovníci dat si po spuštění programu přijdou na své.

TV program

Také čeští vývojáři se na trhu aplikací rozhodně neztrácejí a tak tu máme progámek, který pamatuje na filmy, pořady a seriály ve vašich oblíbených TV stanicích. Po spuštění se dozvíte, co zrovna běží za program na 15 programech. Jejich seznam se bohužel nedá nijak měnit, ale i tak tu máme všechny české programy (chybí však TV Barrandov), 4 slovenské a navíc HBO a HBO2. Vedle zřetelného loga stanice se ukazuje název programu, doba trvání a aktuální stav vysílání. Po klepnutí se zobrazí kompletní program stanice od aktuálního programu po půlnoc toho dne, u pořadu se objeví první infomace. Další klepnutí teprve prozradí všechny (u filmu herci, letopočet výroby apod.). Aplikace TV program všechny údaje tahá z internetu, takže počítejte s drobnou prodlevou dle připojení.

File Manager Beta

Organizaci souborů v N9 může snadno zajistit File Manager Beta. Přestože jde o betaverzi, je skvěle funkční a umí toho dost. Okno programu ukazuje to podstatné – strukturu složek a souborů v paměti telefonu. Nechybí jejich podrobnosti o datu změny i velikosti, co zabírají. Ukazuje se vyhledávací okno, stejně tak hloubka zanoření v adresářové struktuře. Aktivovat se dá vícenásobné označování složek i souborů, stejně jako náhledy na obrázky. Fotky se prohlížejí v klasickém prohlížeči N9, stejně jako hudbu přehrajete. Podržením na výběru nebo jednom souboru se ukáže kontextové menu, kde využijete funkce jako kopírování, mazání, přejmenování, dokonce zabalení do archivu ZIP či sdílení na sociální sítě. Nastavení aplikace umožňuje přebarvení jejího prostředí, pracuje v landscape módu a ukáže i skryté soubory.

Reklama