Češi, mobily a záchody (výzkum chování uživatelů smartphonů)

Reklama

Vodafone si nechal udělat průzkum o tom, jak používáme mobilní telefony na záchodech a v koupelnách. Výsledky ukazují, že luštění křížovek, četbě novin a časopisů na toaletách už v podstatě odzvonilo, a místo stojanů na denní tisk bychom měli v těchto místnostech pomalu instalovat držáky na mobilní telefony.

Podle výsledků výzkumu si občas bere mobil do koupelny 46 % majitelů smartphonů, kteří si z nich většinou pouští hudbu, využívají sociálních sítí, telefonují nebo posílají zprávy. Na WC chodí s mobilem alespoň občas polovina lidí, 44 % z nich na toaletě esemeskuje, třetina se nerozpakuje telefonovat a 26 % využívá aplikace. Nejčastěji hrají hry, sledují videa na YouTube nebo surfují po sociálních sítích, hlavně Facebooku.

S používáním telefonu v těchto obvykle soukromých místnostech se pojí jistá omezení a nebezpečí. Ti, kteří si z oné místnosti vyřizují ať už pracovní či soukromé hovory, se většinou snaží, aby člověk na druhé straně nepoznal, kde se právě nacházejí. Bezmála 70 % z nich proto splachuje až po ukončení hovoru, další splachují opatrně nebo při splachování přikrývají mikrofon na mobilu rukou. Nemalá část respondentů někdy zachraňovala mobil z toalety (7 %) nebo vany (10 %), přičemž u utopených mobilů nejvíce litujeme ztracených kontaktů.

Reklama