O2 inovuje datové tarify

Reklama

O2 spolu s novými hlasovými tarify představil i novinky v tarifech datových. Kromě toho zve novináře na tiskovou konferenci o plánování LTE. Podívejte se na horké novinky v datech!

Novou nabídkou datových tarifů, která vstoupí v platnost také 2. července, O2 sjednocuje systém pojmenovávání svých tarifů. I datové tarify jsou nově pojmenovány podle velikosti oblečení, setkáte se tak s tarify Internet v mobilu+ S, M, L a XL. Oproti současným tarifům s obdobným limitem FUP jsou o 50 Kč dražší, zase ale obsahují bezplatné SMS do sítě O2 a navíc, pokud si je aktivujete do konce března 2013, O2 vám tu padesátikorunu sleví.

K dispozici jsou tedy čtyři varianty:

  • Internet v mobilu+ S: 150 MB FUP za 200 Kč (v akci 150 Kč)
  • Internet v mobilu+ M: 500 MB FUP za 350 Kč (v akci 300 Kč)
  • Internet v mobilu+ L: 2 GB FUP za 550 Kč (v akci 500 Kč)
  • Internet v mobilu+ XL: 10 GB dat za 800 Kč (v akci 750 Kč)

Pozorní čtenáři našeho webu už vědí, že Internet v mobilu+S a Internet v mobilu+M jsou nedílnou součástí tarifů řady Chytrý Neon, o kterých jsme vás informovali například v tomto článku.

Na příští týden svolává O2 tiskovou konferenci na téma plány na spuštění LTE. Evidentně se tedy můžeme v oblasti mobilních dat u O2 těšit na velké změny, naštěstí k lepšímu.

Komentář Mobinfo.cz

Díky našemu Katalogu operátorů si můžete novinky O2 snadno srovnat s nabídkou jiných operátorů. Například k tarifu Internet v mobilu+ XL lze najít obdobný tarif Vodafone Připojení pro notebook premium, který nabízí stejných 10 GB dat za 1 000 Kč, což je podstatně dražší než u O2 (to navíc přidává SMS zdarma).

Oproti novému O2 Internet v mobilu+ L zase můžeme postavit T-Mobile Internet v mobilu Premium za 499 Kč. Nabízí stejný FUP 2 GB, ovšem o sto korun levněji. Na rozdíl od O2 ale zase nenabízí bezplatné SMS a navíc lze u O2 využít padesátikorunovou slevu.

Ještě srovnáme nejnižší datový tarif, který nejspíš zaujme největší počet lidí. Od O2 tu máme Internet v mobilu+ S, s nímž lze srovnat Vodafone Přípojení pro mobil standard. Nabídne stejný FUP (150 MB), stojí ale jen 177 Kč. Je otázka, zda pro vás volné SMS do vlastní sítě stojí za těch 33 Kč (cca 20 textových zpráv).

Podívejte se do našeho Katalogu operátorů a srovnejte si nové tarify O2 s vaším aktuálním datovým tarifem: www.mobinfo.cz/katalog-operatoru

Reklama