O2 počešťuje Spotify, chlubí se výsledky

Reklama

Od června mohou zákazníci O2 poslouchat hudbu ze Spotify, aniž by přišli o data. Díky tomu měsíčně proposlouchají 539 MB. Nyní je díky O2 dostupné Spotify i v české lokalizaci.

S češtinou se setkáte jak v hudební aplikaci, tak na webových stránkách. Průměrný uživatel Spotify u O2 využije na poslech hudby 539 MB, což představuje asi 250 písniček. K top zahraničním umělcům patří Ed Sheeran, Coldplay a třeba Justin Bieber. Mezi nejpřehrávanějšími českými interprety jsou Chinaski, Kryštof nebo Ben Cristovao. Co se konkrétních písniček týká, z domácích luhů a hájů vede Jelen a jeho Magdaléna, kterou následuje Ráno od ATMO Music a Slovenský klín od Chinaski. K nejpopulárnějším zahraničním skladbám patří Lean On od Major Lazer, Take me to Church od Hozier a dost možná budoucí klasika Thinking it loud od Eda Sheerana.

Více než 60 % lidí využívá Spotify alespoň jednou týdně. Mezi uživateli převažují muži a nejčastěji Spotify používají lidí ve věku 18-25 let. Rozdělení uživatelů podle typu smartphonu odpovídá rozdělení jednotlivých operačních systémů v síti O2 – 60 % patří Androidu, 35 % jsou uživatelé s operačním systémem iOS. Zbytek se dělí mezi Windows Phone a Blackberry.

o2_spotify_infografika

 

Reklama