Obce využily Mobilní Rozhlas pro varování před orkánem

Reklama

Českem se prohnal orkán Sabine, a i když varování před ním byla přehnaně katastrofická, nemalé škody rozhodně napáchal. Chytré obce před ním varovaly pomocí mobilního rozhlasu.

Platformu Mobilní Rozhlas využívá v současné době více než 300 tisíc obyvatel z takřka 600 českých měst a obcí. „V rámci orkánu Sabine jsme zaznamenali stovky informačních zpráv ze strany místních samospráv. Některé obce posílaly aktualizované instrukce, jak zabezpečit majetek. Nejčastěji doporučovaly omezit pohyb osob venku, zabezpečit okna a přivázat vše, co není možné schovat do domu,” uvádí Ondřej Švrček, zakladatel platformy Mobilní Rozhlas.

Jako příklad vzorné komunikace může sloužit město Pečky na Kolínsku. Místní radnice informovala občany v několika zprávách o blížícím se vichru i o tom, že místní park je pro veřejnost z bezpečnostních důvodů zavřený. Zprávy byly distribuovány formou push notifikací a emailů, aby se dostaly k co nejvíce občanům.

Dalším dobrým příkladem je pražská městská část Praha 15 – Horní Měcholupy. Ta kromě varování nezapomněla poděkovat dobrovolným hasičům, kteří se podíleli na odklizení škod.

Reklama