Přehledně: co všechno představil Apple

Reklama

Apple pořádal 10. září velkou tiskovou konferenci, na níž představil dva nové modely iPhonu a sdělil další informace o operačním systému iOS7.

Kompletní videozáznam z celé akce si můžete sami prohlédnout na těchto stránkách, potřebujete k tomu ale QuickTime Player a spoustu času. Pokud něco z toho nemáte, podívejte se na souhrn důležitých novinek.

Aktualizace na iOS 7 bude zahájena už 18. září. Týká se to zařízení Apple iPhone 5, 4S a iPady mini 3. a 4. generace, iPod Touch 5. generace. Novinek je hodně, třeba Control Center, multitasking, centrum notifikací a další. Podívejte se do našeho článku s představením novinek.

Novou vlajkovou lodí Applu bude iPhone 5S, o kterém jsme podrobněji informovali v tomto prvním pohledu. Jeho hlavní inovací je čtečka otisků prstů, která slouží k odemykání telefonu z pohotovostního režimu. V Česku se začne prodávat nejspíš až v prosinci letošního roku.

AppleiPhone5S_1

Druhým představeným modelem je iPhone 5C. Opět odkazuji na podrobnější představení v našem prvním pohledu. Na tomto místě zmíním snad jen to, že iPhone 5C se bude nabízet v celé řadě barev a bude podstatně levnější, než jsme u iPhonů obvykle zvyklí.

Apple_iPhone_5c_3

Ještě v průběhu představování se vyrojily desítky vtipů na podobnost nových iPhonů se starými Lumiemi od Nokie. Dokonce se spekuluje o tom, že trojský kůň Elop ovládá na dálku i Apple, který brzy taktéž skončí pod vládou Microsoftu. Ostatně, posuďte sami – na první fotce Nokia Lumia 620, na druhé Apple iPhone 5C. (Nutno ovšem přiznat, že řadu těchto vtípků vypouští či alespoň podporuje sama Nokia).

NokiaLumia620_1Apple_iPhone_5c_1

 

 

Reklama