Seniorské telefony Emporia v redakci

Reklama

Telefony Emporia se zaměřují hlavně na seniory, ale dokážou vyrobit i mobil, který neudělá ostudu nikomu, kdo touží po jednoduchém přístroji. Zatímco doposud u nás tato značka příliš zástupců neměla, do budoucna by se to mělo změnit. Do redakce nám dorazily hned tři nové telefony.

Kapitoly článku

  1. Emporia Elegance Plus
  2. Emporia Click
  3. Emporia Talk Comfort

Emporia Elegance Plus

Jak už název napovídá, jedná se rozhodně o nejelegantnějšího zástupce seniorských telefonů značky Emporia. A vlastně nejenom jí, takto pěkný seniorský mobil jsme tu ještě neměli. Telefon kombinuje černý povrch se světle šedým pruhem, do kterého jsou zasazena ovládací tlačítka. Těch je ovšem mnohem více, než by se z čelního pohledu mohlo zdát. Dalších osm kláves najdete po obou bocích telefonu! Máte zde zapínací tlačítko, regulaci hlasitosti, zámek, budík, svítilnu, zapnutí bluetooth a přístup do hlavní nabídky.

Tlačítka bohužel trochu srážejí eleganci celého mobilu. Stačí s ním trochu zatřást a některé klávesy ve svých pozicích nepěkně štěrchají. Na můj vkus jsou boční tlačítka také dost malá a blízko u sebe. Bude vám chvíli trvat, než si zapamatujete jejích umístění.

Tohle je ale hlavně elegantní seniorský telefon a tak mu můžeme některé prohřešky proti snadné ovladatelnosti odpustit. Také alfanumerická klávesnice se snaží být především hezká. Tlačítka jsou sice velká a i přes lesklý povrch nezanechávají otisky, jejich oddělení ale není příliš výrazné a to stejné by se dalo říct o šipkách zasazených do šedého proužku.

Zadní strana nabízí pouze SOS tlačítko, které je v kulatých zádech mírně zapuštěné. Horní hrana ukrývá svítilnu (svítí jen při stisku příslušného tlačítka), na opačném konci je umístěn dobíjecí konektor Emporie, do kterého připojíte i standardní sluchátka s 3,5mm jackem.

Za zmínku určitě stojí docela luxusní balení telefonu, ve kterém najdete mimo jiné i dobíjecí stojánek.

Po zapnutí překvapí velmi jednoduché menu, barevný displej nebo možnost výběru tří velikostí písma. Další informace vám přineseme už tento týden v recenzi.

Kapitoly článku

  1. Emporia Elegance Plus
  2. Emporia Click
  3. Emporia Talk Comfort

Reklama