Skupině okolo Smarty.cz se podařilo utržit přes tři miliardy

Reklama

Skupina Smarty Brands, do které patří mimo jiné e-shop s elektronikou smarty.cz, prémiový reseller Apple iWant a síť herních obchodů JRC, utržila v loňském roce přes 3,2 miliardy korun. Meziročně tak skupina vyrostla o 41 %. „Skvělému výsledku skupiny pomohl i rekordní čtvrtý kvartál. Výborně se i díky novým e-shopům dařilo e-commerce a rekordně rostla divize B2B.

Pro skupinu byla vrcholem roku vánoční sezóna. I přes problém s nedostatkem čipů se podařilo utržit více než miliardu korun, což je zatím nejlepší výsledek ve vánoční sezóně za historii skupiny.

V letošním roce skupina dokončí spojení mezi JRC a smarty.cz. „V prvních měsících roku spustíme výdejní místa pro e-shop smarty.cz na prodejnách JRC, v těch následujících již začneme otevírat první nové a větší prodejny, kde obě značky spojíme dohromady. Rádi bychom jich letos stihli deset, další budou následovat v příštím roce,“ počítá Rudolf Konečný.

Rozvíjet chce skupina dále také síť iWant, která je jedním z vedoucích prémiových prodejců značky Apple v Česku. Chce také letos také významně šlápnout do e-sportu, proto smarty.cz prodloužili exkluzivní spolupráci s českým TOP e-sport týmem Sinners.

Reklama