Smartphony s nejmenší tloušťkou

Reklama

iPhone 5 možná do centra pozornosti znovu vrátí dříve oblíbenou módu maximálně tenkých mobilů. Sám má tloušťku pouhých 7,6 mm, což je skutečně skvělá hodnota. Které telefony mu mohou konkurovat, nebo ho dokonce překonávají?

HTC One S

I když HTC One S nepatří mezi to nejlepší od tohoto výrobce, naprosté většině uživatelů musí podobně vybavený smartphone s Androidem stačit. Telefon má velmi příjemné rozměry v čele s vynikající tloušťkou. Na podobně vybavený smartphone je velmi dobrá i celková hmotnost. Rozlišení 4,3“ displeje se dostalo na 960 × 540 bodů. Telefon má rychlý dvoujádrový procesor, chybí mu ale paměťová karta a tak musíte vystačit s 16 GB. Slabinou by mohla být i 1650mAh baterie nebo absence NFC. To jsou ale jen drobnosti, které nepokazí celkový dobrý dojem. Více se dozvíte v recenzi.

HTC One S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Huawei Ascend P1

Huawei nabízí dva velmi podobné telefony pod takřka totožným jménem, model P1 S je dokonce ještě tenčí, ale u nás se neprodává. Výborné rozměry má ovšem i Ascend P1 s opravdu fantastickou tloušťkou 7,7 mm. Od Huawei jsme zatím nebyli zvyklí na špičkové smartphony, tento ale splňuje velmi přísná kritéria. Displej má úhlopříčku 4,3“ a rozlišení 960 × 540 bodů. Telefon má dvoujádrový procesor, rychlá data, velkou operační paměť nebo fullHD video. Lepší smartphone od tohoto výrobce jsme zatím neviděli.

Huawei Ascend P1 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Arc S

eden z posledních telefonů značky Sony Ericsson se může chlubit asi nejhezčím designem ze všech dnes doporučovaných přístrojů. Tloušťka je pod 9 mm, hmotnost velmi příjemných 117 g. Displej má přitom úhlopříčku 4,2“ a rozlišení 854 × 480 bodů. Telefon nemá dvoujádrový procesor, ale 1,4GHz Qualcomm určitě dostačuje. Telefon by mohl zklamat menší uživatelskou pamětí, rozšíříte ji ale paměťovými kartami. Operační paměť dosahuje hodnoty 512 MB. Telefon funguje s Androidem 2.3.4, výhodou je třeba skvělá SWYPE klávesnice. Mezi největší výhody lze naopak počítat až příliš plastové tělo, které po čase začne vykazovat vůli a kvůli rozměrům se do přístroje nevešla ani moc velká baterie. Kompletní recenzi najdete zde.

Sony Ericsson Xperia Arc S LT18i lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Motorola Razr

Motorola Razr je vylepšenou verzí legendárního véčka, vše ovšem uděláno podle současné dotykové módy. Telefon má úžasnou tloušťku 7,1 mm a velmi kvalitní povrchovou úpravu. Skvělý je i Super AMOLED displej s rozlišením 960 × 540 bodů. Telefon má 16 GB interní paměti, podporuje také paměťové karty microSDHC a nabízí i velkou operační paměť 1 GB RAM. Ve výbavě stojí za pozornost kromě 8Mpx fotoaparátu a fullHD videa také přítomnost microHDMI. Recenzi tohoto velmi zajímavého smartphonu si můžete přečíst zde.

Motorola XT910 Razr lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Panasonic Eluga

O tomto smartphonu zatím není příliš slyšet, svou výbavou by vás ale mohl zaujmout. Telefon dokázal zkombinovat bezkonkurenčně tloušťku (7,8 mm) s velmi nízkou hmotností (103 g). Další parametry jsou podobné jiným špičkovým smartphonům. Displej má úhlopříčku 4,3“ a rozlišení 960 × 540 bodů. Určitě se vám bude líbit OLED technologie. Nechybí rychlá data či dvoujádrový procesor. Slabinou je na první pohled nižší kapacita baterie, pouze 1150 mAh. Fotoaparát zvládá rozlišení 8 Mpx. Operačním systémem je Android.

Panasonic Eluga lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama