Sony WF-C500: skvělý zvuk i bez ANC [recenze]

Reklama

Elegantní špunty za zajímavou cenu si můžete vybrat hned vě čtyřech barevých provedeních. spolehnout se můžete jak na kvalitní zvuk, tak na dlouhou výdrž.

Sony WF-C500 jsou sympatické true wireless špunty, které nezruinují vaši peněženku. Koupíte je v bílém, černém, zeleném i oranžovém provedení kolem 1 700 Kč (např. Datart), takový výběr se jen tak nevidí. Sony vsadilo na plastové pouzdro s integrovanou baterií, kterou nabijete USB-C konektorem. Výdrž sluchátek se tak prodlouží o 10 hodin, samotné pak přihodí také 10 hodin poslechu. A to je hodně komfrotní doba bez nutnosti nabíjet.

Špunty Sony jsou kompletně plastové konstrukce, ergonomický tvar je umožňuje psolehlivě nasadit, stylem „zavrtání“ do zvukovou. Z ucha nevypadnou ani při lehkém běhu, snesou nějakou tu vlhkost díky IPX4. Díky nízkému profilu nad ušima lze pohodlně nosit zimní čepici a sluchátka nepřekáží. Krabička sluchátek vypadá dost „levně“ plastově, otevírací část je z tenkého materiálu, ale zavřená zase drží s jistotou. Indikaci dobíjení ukazuje oranžová LED uvnitř, která prosvítí horní krycí část.

Sluchátka drží v pouzdru na magnetech, takže je vyjmete nepatrnou silou prstů a jen tak nevypadnou. Špunty postrádají moderní ANC pro rušení okolního hluku, ale uznávám, že to není třeba. Provedení konstrukce vám zvukovod spolehlivě ucpe a nic kromě hudby téměř neuslyšíte. A je pravda, že špunty hrát umí!

Vnější část špuntů tvoří klasická tlačítka, takže tu nejsou dotykové plošky a s radostí můžete skladby ovládat i přes rukavice. To samé platí pro hovory a řízení hlasitosti, podržíte a hotovo. Bezmála 6mm měniče ve špuntech produkují solidní basovou nálož a hukot, vyznají se i ve výškách a hlavně tleskám za vysokou hlasitost.

Doprovodná Sony aplikace umí nastavit ekvalizéry a vlyadit tak kvalitu poslechu a to platí i pro hovory. Připojení k Androidi telefonu je otázkou mžiku, po nandání sluchátka do ucha máte rázem spojení a můžete poslouchat. Poslouchat můžete i do jednoho ucha odděleně, pokud potřebujete slyšet okolí, každé sluchátko je bluetooth spojeno zvlášť.

Závěr

Špunty Sony WF-C500 mne rozhodně potěšily perfektní ergonomií pro dlouhodobé nošení, dlouhou výdrží bez nutnosti nabíjení po 20 hodin, sportovci ocení odolnost proti stříkající vodě (potu) IPX4 a praktickým bonusem je aplikace Sony k vyladění poslechu ekvalizéry i sledování procent nabití.

Reklama