Sluchátka Sony WI-1000XM2: supertiché špunty, které neztratíte [recenze]

Reklama

Sony fanouškům nerušeného poslechu servíruje kvalitní špunty s aktivním rušením hluku ANC, které se dají pohodlně nosit na krku. Pro sport se moc nehodí, velkou službu ale udělají při běžném cestování městem i práci v hlučné kanceláři.

Sony WI-1000XM2 jsou bezdrátové špunty, s aktivním potlačením hluku ANC, které spadají do rodiny modelů XM3. Už jsme testovali výtečné špunty Sony WF-1000XM3, u XM2 je součástí nákrční most, který oba špunty spojuje prostřednictvím krátkých kabelů. Každý z nich měří asi 24 cm, tudíž dostatečně na to, aby se špunty pohodlně nosily. Výhodou této konstrukce je hlavně to, že špunty při vyjmutí z uší neztratíte, jednoduše plandají na krku, a to se mi líbí zejména při pohybu po MHD.

Ačkoliv se může podle fotek zdát, že je nákrční část tuhá a nepoddajná, není tomu tak. Je z měkkého gumového materiálu, který se libovolně tvaruje na všechny typy krků. Na koncích jsou jako dvě závažíčka části s elektronikou a baterií. Nalevo se dá zapojit 3,5mm kablík pro příjem zvuku drátovým způsobem, pod krytkou čeká na dobíjení USB-C konektor. Nechybí stavová LED na párování a kontrolu nabití, na jedno nabití zvládnou asi 10 hodin s aktivním ANC. V pravém modulu je bluetooth a NFC ke spárování s mobilem nebo jiným zařízením. Na levém kablíku (jako levák oceňuji) je umístěn ovládací modul s mikrofonem na horoy. Tlačítka ovládají hudbu, jedno slouží na aktivaci ANC nebo probuzení asistenta Googlu nebo Alexy.

Povrch sluchátek je z matné gumy, příjemný na omak, testovali jsme béžou variantu, v prodeji najdete i černou. Béžová je určitě stylovější a diskrétnější současně. Ploché kablíky špuntů se nezamotávají, pro ideální vložení do uší najdete několik párů adaptérů v balení (dokonce silikonové a pěnové zároveň). Velké plus je přibalené transportní pouzdro na zip, spolehlivě ochrání sluchátka přes poškozením v batohu a jinde. Konstrukce sluchátek bohužel není nijak odolná proti vodě a potu, ale sám si moc nedokážu sportování (běh a jiné sižné aktivity) představit. Nákrčník jednoduše může na krku skákat nebo se jinak pohybovat při sportu a to se majitelům líbit nebude. Sluchátka tak doporučuji na klidnou chůzi městem, při cestování, pobytu v práci apod.

Sluchátka od Sony hrají opravdu dobře, při aktivním ANC si užijete detailní poslech i na rušných místech. Není třeba uši trápit velkou hlasitostí. Tato sluchátka jednoduše nebudete chtít sundat díky hutnému zvuku. Velmi dobré je podání basů, jsou pěkně prokreslené, pochvalu zaslouží i výšky a solidní středy. Podání zvuku se dá deformovat v doprovodné aplikaci Sony, ale není to třeba.

Závěr

Sony WI-1000XM2 jsou velice kvalitní sluchátka pro každodenní nošení, které nezklamou ANC a velmi dobrým podáním do uší. Konstrukce se tváří dost odolně na to, aby vydržela časté používání, chválím přítomnost transportního pouzdra.

Specifikace Sony WI-1000XM2 

  • Reproduktor: Hybridní
  • Vstup: 3,5mm
  • Frekvence: 3 Hz–40 000 Hz
  • Spojení: bluetooth, NFC
  • Výdrž: 10h s ANC, 15h bez
  • Cena: od 8 849 Kč (Heuréka)

 

Reklama