Statistika O2: v červnu vyjelo do ciziny o třetinu více lidí než loni

Reklama

Operátoři mají samozřejmě přesný přehled o pohybu svých zákazníků a mohou tak sledovat, jak se proměňují třeba naše dovolenkové návyky.

Podle statistik O2 vyrazilo v červnu do ciziny o dvě třetiny více lidí než loni. Ve srovnání s posledním předcovidovým rokem 2019 činil nárůst 30 %. Markantní nárůst vůči předcházejícím rokům zaznamenal operátor i v případě roamingových služeb. Za tento červen zákazníci spotřebovali stejný objem dat jako za oba letní měsíce v roce 2019 dohromady. Dovolenková sezóna tak letos podle operátora začala už červnu.

Mezi nejoblíbenější výjezdové země patřily v červnu tradičně Itálie, Chorvatsko a Řecko. Naopak výrazný pokles v porovnání s rokem 2019 operátor zaznamenal u Bulharska. Skladba nejnavštěvovanějších zemí se oproti předchozím rokům výrazně nezměnila, kromě zmiňovaného Bulharska se snížil počet návštěvníků i Velké Británii.

Pro připojení ze zahraničí už zákazník O2 nepotřebuje datové balíčky. Pokud vyjede do států zóny EU, může volat a posílat SMS zprávy za stejných podmínek jako v České republice. Bez starostí může čerpat i mobilní data, které má ve svém tarifu. V dalších 115 zemích, v zóně Top Svět, nabízí operátor výhodnou cenu dat 3,90 Kč/MB, která je v rámci roamingu nastavená automaticky. Zákazník se ale nemusí obávat nečekaných částek. Při spotřebě dat nad tisíc korun dostane od operátora informační SMS.

Reklama