Vodafone ve Varech ukázal 5G autíčka a řadu aplikací

Reklama

Vodafone je tradiční partner Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Pravidelně tam prezentuje největší novinky, ať je to spuštění 5G sítě nebo holografický hovor. Co si připravil pro letošek?

Přímo v centru města, poblíž hotelu Thermal, spustil Vodafone nový výkonný 5G vysílač. Maximální rychlost připojení, kterou vysílač dokáže teoreticky nabídnout, jsou až 2,2 Gb/s, v praxi pak záleží právě na počtu připojených zákazníků a samozřejmě je nutné mít vhodný telefon.

Další letošní novinkou je Vodafone KVIFF Guide, nová mobilní festivalová aplikace, která návštěvníky provádí celým děním. Obsahuje kompletní katalog projekcí, trailery a program festivalu.

Dvořákovy sady v Karlových Varech se letos opět proměnily na Vodafone Relax zónu (dříve Vodafone pláž), v provozu bude každý festivalový den od 10:00 do 21:00. Kromě animovaných filmů vytvořených společnými silami na lekcích mohou návštěvníci ve Vodafone Relax zóně sledovat i další krátké filmy nebo festivalové dění.

Ve čtvrtek 7. a pátek 8. července bude v Relax zóně připravený červený stan Nadace Vodafone. V něm bude čekat tým aplikace Záchranka a návštěvníci se zde naučí správný postup resuscitace. K vyzkoušení bude i rehabilitace ve virtuální realitě, a to v podobě úspěšného projektu VR Vitalis, který prošel akceleračním programem Laboratoř Nadace Vodafone.

Ve stanu se představí také projekt Slyším očima, loňský vítěz soutěže Vodafone AR Challenge zaměřené na využití rozšířené reality a 5G. Slyším očima využívá brýle Nreal pro rozšířenou realitu, které mají vestavěné mikrofony. Pokud na neslyšícího začne někdo mluvit, převedou brýle řeč na titulky, které promítnou do zorného pole. Laboratoř Nadace Vodafone poskytla projektu nejen půlroční intenzivní mentoring a 100 tisíc korun, ale zajistila mu i spolupráci s klíčovými firmami Virtual Lab a NEWTON Technologies.

Reklama