T-Mobile přidává do svého Chytrého auta Wi-Fi

Reklama

T-Mobile dnes začíná prodávat novou verzi svého zařízení pro Chytré auto. Jedinou změnou je, že umí uvnitř vozu vytvořit malou Wi-Fi síť.

Chytré auto je malá krabička se SIM kartou uvnitř, kterou ve voze zasunete do OBD portu. Následně pak sleduje stav vozu a odesílá je do mobilní aplikace, která může zobrazovat průměrnou spotřebu, informovat o poruše nebo odtažení vozu. Za rok, který uplynul od uvedení první verze zařízení, provedli zákazníci s Chytrým autem asi čtyři miliony jízd. Aplikace 325x informovala o poruše vozu, 33x nahlásila odtažení vozu a v 650 případech zákazníci odeslali SMS pomocí SOS tlačítka.

Od dnešního dne prodávané nové zařízení podporuje síť LTE a dokáže uvnitř vozu vytvořit Wi-Fi síť až pro pět zařízení. K dispozici jsou proto dva nové tarify, Chytré auto WiFi standard za 249 Kč měsíčně, které obsahuje 5 GB dat. Pokud jezdíte často a vozíte hodně datchtivých cestujících, zvolte raději Chytré Auto WiFi premium za 499 Kč, který obsahuje 20 GB dat.

Původní dva tarify zůstávají v platnosti, stejně jako i nadále můžete koupit zařízení pro chytré auto bez podpory Wi-Fi za 2 599 Kč. Nové zařízení stojí v nedotované verzi 3 999 Kč, pokud se uvážete na dva roky, získáte ho u tarifu standard za 1 499 Kč, u tarifu premium za 499 Kč. Stávající zákazníci za ně zaplatí při prodloužení smlouvy o dva roky symbolickou korunu.

T-Mobile zavedl produkt Chytré auto jako první operátor v Evropě a tuto technologii dále rozvíjí pro celou skupinu Deutsche Telekom. Vedení mateřské firmy se proto rozhodlo zřídit v T-Mobile DT Connected Car Hub pro celou skupinu (nejen evropskou část, ale také USA). To mimo jiné znamená, že český operátor bude stát u zrodu všech inovací, které se v této oblasti v rámci DT rýsují.

 

Reklama