T-Mobile spustil na VUT kampusovou 5G síť

Reklama

Před koncem loňského roku spustil T-Mobile další kampusovou 5G síť, opět ve spolupráci s univerzitou. Tentokrát se jedná o VUT v Brně a výzkumný institut CEITEC.

VUT Brno se stává již pátou českou univerzitou, na které T-Mobile implementuje své řešení privátní 5G Stand Alone sítě. Studenti díky tomu získají přístup k technologii 5G a univerzitní testbed poskytne prostor i firmám pro vývoj a implementaci řešení vedoucích k rychlejšímu zavádění standardů Průmyslu 4.0.

Na nově otevřeném pracovišti CEITEC, které využívá kampusovou SA 5G síť od T-Mobile, si mohou firmy prohlédnout a otestovat řešení pro Průmysl 4.0. Tým pracuje na řadě zajímavých projektů „Připravujeme i testování 5G komunikací pro průmyslové automatizační sítě a v oblasti elektromobility a autonomních vozidel nám pak běží několik velkých mezinárodních projektů, kde přímo počítáme s využitím 5G sítí v rámci architektury distribuované diagnostiky automobilových systémů. Rovněž plánujeme umožnit testování 5G technologií spolupracujícím SME v rámci projektu evropského digitálního inovačního hubu EDIH DIGIMAT, který bude spuštěn na začátku příštího roku. Firmy využívající služby EDIH si zde budou moci vyzkoušet nejen digitalizaci samotných výrobních systémů, ale i moderní průmyslové komunikace,“ říká profesor Pavel Václavek, koordinátor výzkumné oblasti na CEITEC VUT v Brně.

Reklama