TrueLife SonicBrush Baby G: žralok naučí děti čistit zuby [recenze]

Reklama

Čištění zubů je pro děti někdy pořádná otrava, a tak proč jim to s využitím elektroniky nezpestřit? TrueLife přichází se sonickým kartáčkem, jehož používání objasní výukové video v mobilu. A pak to všechno jde jako po másle, tedy po zubech.

TrueLife SonicBrush Baby G je jedním ze tří nových sonických kartáčků výrobce, kromě dospěláckého modelu (GL UV) seženete variantu pro starší děti (Kid G), na test jsem zvolil ten nejmenší – pro děti věku 3-6 let (Baby G na webu výrobce). Jako otec 4leté dcery dbám na péči o zuby nasazením klasického kartáčku a naučené techniky, byl jsem zvědavý, jak dokáže dítě ovládnout kus elektroniky, kterou lze strčit do pusy.

Kmitá a čistí

Nejprve trochu technikálií, sonický kartáček není dnešním vynálezem, na trhu jich najdete spoustu i od věhlasných značek. Ovšem takto malých pro mladší děti jen minimum. A právě to je na něm zajímavé – velikost konstrukce a přibalených hlavic, no a podle dcery jsou nejvíc přibalené samolepky – rovných 30 ks pro vyladění k orbazu svému. Solučástí balení je jsou dvě malé hlavice a jedna střední, dají se snadno měnit a kartáček poslouží více dětem v rodině. Ovšem, jak se domluví na nálepkách, to netuším.

Kartáček má výhodu, že se nijak nenabíjí, jednoduše si vystačí s pohonem na AAA baterii, ta je pevně uzavřena v těle pod závitem s krytím IPX7 proti vniknutí vody. Není třeba pamatovat na nabíječku a ta zase nikde nepřekáží. Kartáček váží jen 24 g, velikostí je akorát do malé ručky, přesně 28 mm × 135 mm × 25 mm, neobsahuje BPA a ftaláty a to zelené na konstreukci je pogumované = neklouže. Hlavice se pevně nasunou na spojovací kolík, který je pak rozvibruje – výrobce udává 32 000 kmitů za minutu. Technika čištění spočívá v tom, že kartáčkem se zoubky jemně přejíždí, což je pro děti snadný úkol.

Světlo na zuby

Dalším překvapením po přibalených nálepkách je to, že kartáček svítí díky integrované LED. Ať mi nikdo netvrdí, že jako malý netoužil po něčem takovém. Světlo z průhledné hlavice lze v klidu použít jako svítilnu pro potulování se po bytě, ale primární účel je zřejmý – světlo poslouží výborně pro rodiče, kteří mohou v ústech kontrolovat stav vyčištění a případně dočišťovat zoubky. Potvrzuji.

Režim čištění si dítě pouští samo jediným tlačítkem na pogumovaném těle, jeden stisk kartáček rozsvítí, druhý odstartuje 2minutový interval na čištění, který po 30 sekundách dvojitě zavibruje na znamení, že je čas čistit další čtvrtinu zubů. Po 2 minutách se pak sám vypne.

No a právě techniku čištění si děti mohou vypilovat ve spojení s počeštěným videem na webu výrobce (v krabičce najdete QR kód pro jeho načtení) s délkou výuky právě 2 minut. To pustí rodiče na mobilu či tabletu v koupelně. Průvodcem je žralok, který vysvětlí důvod čištění a proč být pečlivý, stejně tak upozorní na nutnost čištění všech zoubků.

Závěr? Bereme

Sonický kartáček pro děti 3-6 let vyjde v eshopech na přibližně 400 Kč včetně trojice hlavic. Náhradní hlavice se prodávají ve dvou kusech za asi 160 Kč. Vzhledem k tomu, že se opotřebovávají méně, jelikož je po zubech jen taháte a nikoliv kroužíte nebo tlačíte, tak by mohly něco vydržet. Dle mého názoru je takový kartáček zajíamvou motivací pro děti od mladšího věku, aby je čištění zubů bavilo o fous více, než s klasickým kartáčkem. Tedy v naší rodině se to povedlo.

Reklama