Začínáme používat Instagram

Reklama

O aplikaci Instagram se v poslední době hodně mluví. Konečně je dostupná také pro Android a celou službu koupil za pořádný balík Facebook. Pokud se vám až doposud Instagram vyhýbal, je nejvyšší čas to napravit.

Pokud jste o Instagramu až doposud neslyšeli, jedná se o sociální síť (či chcete-li službu) pro sdílení fotografií. Ty ovšem mohou mít díky široké možnosti úprav dost jinou podobu než původně pořízený obrázek. Odlišný je také formát fotografií, které jsou možná trochu netypicky čtvercové. Oficiální aplikaci Instagram můžete používat kromě iOS také na Androidu. Zařadíte se tak do rychle rostoucí komunity zhruba třiceti milionů uživatelů po celém světě.

První kroky

Po instalaci Instagramu si nejprve musíte vytvořit přihlašovací údaje. Profilovou fotku můžete použít z Facebooku nebo Twitteru, přihlašovací údaje z těchto sítí ale pro Instagram využít nejde. Ze sociálních sítí si můžete na Instagram také importovat první přátele. Využít se dá i adresář v telefonu, určitě není nutné přidávat všechny osoby, samozřejmě můžete vybírat.

Následně už vidíte samotné prostředí aplikace. Máte vždy informaci o tom, kdo fotku pořídil, snímek můžete komentovat nebo pouze označit srdíčkem a autorovy takto říct, že se vám fotka líbí. Snímky se řadí podle data pořízení, je to vlastně velmi podobné jako Twitter, jen místo textu zde hraje prim obrázek.

Teď trochu přeskočím a rovnou budu mluvit o poslední, páté záložce z dolní lišty. Zde uvidíte svůj profil, máte informace o počtu nahraných fotek i osobách, které vás sledují a vy sledujete je. Pokud jste s používáním Instagramu na začátku, bude stránka asi prázdná, postupem času se ale jistě začne zaplňovat. Důležitá je zde také ikona v pravém horním rohu, kterou se dostanete do nastavení. Kromě změny profilu a hledání přátel zde také objevíte fotky, které jste označili srdíčkem.

Hledání přátel

Přidávání nových uživatelů do vašeho profilu funguje stejně jako na Twitteru. Zdaleka tak není důležité, abyste daného člověka osobně znali, vlastně ani nemusíte vědět jeho jméno. Stačí, že se vám líbí jeho fotky.

Hledat zajímavé autory můžete začít třeba na druhé záložce, kde najdete populární fotky. Populární v tomto případě určitě neznamená také kvalitní, ale je otázkou vkusu každého, co se mu vlastně líbí. Druhou možností je podívat se na přátele, které jste si přidali na začátku a zjistit, koho sledují oni. Ve svém profilu vyberte položku following, vyberte jméno a u něj opět dejte following a dozvíte se, co se danému člověku líbí. Jakmile narazíte na člověka, jehož fotografický styl vás oslovil, je pravděpodobné, že má v přátelích další podobně tvořící fotografy.

Poslední možností je použít vyhledávání ze své profilové záložky a hledat buď jména, nebo tagy, kterými bývají fotky označeny. Psát byste měli v angličtině, a když si dáte trochu práce, jistě narazíte na spoustu zajímavých fotek. Mně se třeba hodně líbí černobílé snímky a postupným hledáním jsem se dostal k zajímavému uživatelskému profilu Sercristo. Od něj už pak bylo snadné dostat se ke spoustě dalších zajímavých autorů.

Tip: chcete si fotky ze svého profilu prohlížet nejenom v mobilu? Vyzkoušejte stránky http://www.gramfeed.com/

Přispějte svou troškou

I když se dá Instagram používat vlastně jen pro prohlížení fotek kreativnějších uživatelů, svým dílem můžete přispět i vy. Fotky buď nahrajete z Galerie, nebo zkrátka vytvoříte nějakou novou. Aplikace vás následně přinutí k jejímu oříznutí do čtvercové podoby a můžete přidat řadu zajímavých grafických filtrů. U fotek se dá také měnit jas, přidávat rámeček a otáčet je.

Po úpravě fotky ji můžete vystavit. Stačí doplnit popisek. Instagram počítá i s tím, že byste fotku chtěli nahrát někam jinam.

Další objevování kouzla Instagramu už necháme na vás. Můžete ale věřit, že i tahle síť má něco do sebe a Facebook jejím odkoupením dobře věděl, co dělá.

Reklama