Bluetrek headsety: telefonujte stylově a kvalitně [test]

Reklama

Dvojice nových bluetooth headsetů se pyšní zajímavým designem, malými rozměry a spoustou funkcí. Potěší možnost rychlodobíjení, podpora multipoint i A2DP pro poslech hudby.

Bluetrek_handsfree_11

Mezi čerstvé přírůstky do mobilního příslušenství patří dvojice zajímavých sluchátek Bluetrek Carbon Smart a Titanium+. Nestojí sice málo, ale umí odvést solidní práci. Na sluchátka se podívejte podrobně v našem videopohledu, níže najdete přehled zkušeností z používání.

Pro testování jsem zvolil model Bluetrek Carbon Smart, který se mi líbí víc právě povrchovou úpravou ve stylu carbonu. Pro přichycení na ucho jsem používal pouze gumový adaptér bez polstrování, ten mi seděl skvěle. Handsfree drží i při chůzi, nijak se neprotáčí, ani nemůže díky konstrukci adaptéru.

Bluetrek_handsfree_1Bluetrek_handsfree_4Bluetrek_handsfree_3Bluetrek_handsfree_2

Sluchátka pracovalo ve spojení s Nokií Lumií 920, zkusil jsem párování s druhým mobilem, vše funguje. Na konstrukci sluchátka trochu mate, že je přítomno jediné tlačítko hlasitosti. Jeho mačkáním se postupně zesiluje do maxima a opět od začátku stupnice. Sluchátko komunikuje několika jazyky, použil jsem angličtinu. O dosažení hlasitosti informuje ženský hlas, ten potvrzuje spojení s mobilem, prozradí jeho číslo 1, 2. Rovněž mluví i zapnutí a vypnutí sluchátka, zkrátka nemusíte nic kontrolovat, vše se dozvíte.

Bluetrek_handsfree_5Bluetrek_handsfree_10

Je dobré, že multifunkční tlačítko s diodou je tak velké, snadno hovor ukončíte, přijmete. Dvojitým stiskem funguje opakované vytáčení, jeden stisk hovor ukončí. Podržením se aktivuje hlasové vytáčení, pokud to váš mobil umí.

Bluetrek_handsfree_8Bluetrek_handsfree_9

Hlasitost sluchátka je velmi dobré úrovni, potěší kvalita mikrofonu s odstíněním hluku. Přestože je daleko od úst, hlas zachytí dobře. Díky podpoře bluetooth profilu A2DP si můžete do ucha pustit hudbu z mobilu a ta se dá poslouchat. Tímto se však výdrž samozřejmě zkracuje, není to na celodenní poslech.

Bluetrek_handsfree_7Bluetrek_handsfree_6

Výdrž se snadno prodloužit krátkým zapojením do microUSB kabelu nebo nabíječky, za 15 min získáte výdrž na 2,5 hodiny. V režimu pohotovosti vydrží handsfree skoro týden, za týden testování a používání jsem pro jistotu dobíjel jednou. Pro transport oceníte kovovou sponu, která pevně drží na sluchátku a pak také třeba na okraji trička nebo pásu v autě. Takto handsfree jen tak neztratíte.

Parametry Bluetrek Carbon Smart

  • Rozměry: 74 × 19 × 20 mm
  • Hmotnost: 6 g
  • Spojení: bluetooth 3.0 s A2DP
  • Výdrž: pohotovost až 6 dní, doba hovoru 4 hod
  • Obsah balení: microUSB kabel, návod, 3 nástavce do ucha, spona, pěnové kryty
  • Za zapůjčení děkujeme distributorovi Recall
Bluetrek Carbon Smart lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Bluetrek Titanium + lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama