Čtyři špičkové Tower Defense hry

Reklama

Znáte Tower Defense hry? I když možná odpovídáte záporně, tenhle typ her jste už pravděpodobně hráli, a možná o tom ani nevíte. Na dotykových mobilech jsou totiž velmi populární. Přinášíme vám tipy na čtyři tituly, které vás určitě dokážou zabavit.

O čem je Tower Defense? Musíte ubránit nějaké místo před nájezdem nepřátel. K obraně stavíte různé překážky, střílny a soupeři se přes ně snaží projít. Z likvidace nepřátel získáváte body či peníze, které poslouží na vylepšení vaší obranné hráze.

Obrana bývá většinou statická, popularita tohoto typu her spočívá v tom, že se dá dobře ovládat a hrát i na malém displeji mobilu. Princip hry se dá aplikovat prakticky na jakoukoliv situaci, obrana i útočníci tak mohou být ze středověku či daleké budoucnosti. Her s touto tématikou je skutečně obrovské množství, vybrali jsme čtyři, které máme vyzkoušené a víme, že dokážou stále stejně dobře bavit.

Fieldrunners

Fieldrunners se dá považovat za naprostou klasiku žánru. Na některé z map (novější si musíte koupit) se nepřátelé snaží dostat z jednoho místa na druhé. Do cesty jim stavíte zbraně, které je likvidují. Obtížnost se neustále zvyšuje, přežít musíte obvykle sto vln nájezdů stále silnějších soupeřů. Zbraně si můžete vylepšovat, po úspěšném splnění se dostanete k rozšířené verzi s větším arzenálem. K dispozici je také několik úrovní obtížnosti.

Fieldrunners vás možná nepřesvědčí svou grafikou, ale jakmile začnete hrát, pochopíte mimořádnou oblibu této hry.

Cena: 2,99 dolarů (iOS), 59,46 Kč (Android)

Odkaz na stažení: iOS, Android

Plants vs. Zombies

Tahle hra je hodně odlehčenou verzí Tower Defense. Zombie se vám snaží vnutit do domu a vy jako snaživý zahradník je musíte zastavit sázením kytiček s různými schopnostmi. Některé střílejí hrách, jiné zombíky sežerou, zmrazí, zbrzdí atd. Nepřátelé se tentokrát pohybují v přímé linii, když jim něco postavíte do cesty, snaží se prostě překážku sežrat.

Hra je opravdu roztomilá a současně také ďábelsky hratelná. Autoři udržují zajímavý děj různými vylepšeními nebo změnou herního prostředí. Nudit se zkrátka určitě nebudete. Vadou na kráse je snad jen příliš nízká obtížnost.

Cena: 2,99 dolarů (iOS), 59,07 Kč (Android), 103,99 Kč (Windows Phone), 79 Kč (Bada)

Odkaz na stažení: iOS, Android, Windows Phone, Bada

geoDefense

Chcete-li něco složitějšího, vyzkoušejte geoDefense. Tahle hra ignoruje jakoukoliv pokročilejší grafiku nebo zvukové efekty. Dráhy nepřátelských útoků jsou dány předem a vy můžete umísťovat zbraně v podstatě kamkoliv na obrazovku. Ale tentokrát zapomeňte na to, že vám pomůže jen kvantita. U geoDefense budete muset pořádně přemýšlet a jeden level opakovat mnohokrát, než se vám jej podaří úspěšně zahrát. Financí na stavbu dokonalé obrany není nikdy dost, soupeři jsou občas rychlí, občas mimořádně odolní, takže zastavit je vám dá pořádnou práci.

Na internetu se dá najít spousta návodů, jak svou obranu přesně rozestavit, abyste dosáhli úspěchu. Věřte tomu, budete to potřebovat.

Cena: 1,99 dolarů (iOS), 62,49 Kč (Windows Phone)

Odkaz na stažení: iOS, Windows Phone

Army of Darkness Defense

Tato hra není tolik statická, jako jiné Tower Defense tituly. A možná v tom je její kouzlo. Tentokrát bráníte hrad, nebo přesněji řečeno místo na hradě, kde je ukryta mocná kniha. A nemrtví se k ní snaží dostat. Můžete proti nim vyrazit s vlastním hrdinou, který zvládá meč i kouzla a na pomoc mu přivolat i různé rytíře, kopiníky, jezdce a podobně. Jednotky se mohou během boje léčit, přistavět můžete vysloveně obranné prvky, postupně před nepřáteli ustupovat. Samozřejmostí je vylepšování jednotek po jednotlivých levelech a klíčovou roli také hraje váš hrdina, jehož smrtí hra končí.

Hledáte-li něco akčnějšího, takhle hra je přesně tou volbou pro vás. Užijete si nejen bránění, ale také útoku. Ještě doplním, že i když se jedná o freeware, nákupu mincí v pozdějších fázích hry se nejspíše nevyhnete. Obtížnost se totiž radikálně zvyšuje.

Cena: freeware

Odkaz na stažení: iOS

Reklama