Honor X8: tenká stylovka, která nepotřebuje 5G [recenze]

Reklama

Honor s novinkou míří na fanoušky tenkého a trochu hranatějšího designu, nová X8 se chce zalíbit velkým displejem. Kterou ze tří variant vyberete?

Honor X8 je prvním modelem řady X od Honoru, který se osamostatnil od Huawei. V obchodě ho najdete v černé, stříbrné a modré variantě, zatím drží akční cenu 4 990 Kč (např. Alza.cz). Součástí balení je USB-C kabel a rychlonabíječka s proudem 22,5 W, což je vestavěnou 4 000mAh baterii dostačující. Telefon od prvního seznámení padne rdo ruky a mírně překvapí nepatrně ostřejšími hranami, současně to vše dobře ladí s rozměry a tloušťkou 163,4 x 74,7 x 7,45 mm. Hmotnost 177 g to vše skvěle doplňuje a tak v ruce držíte mobil, který zaujme designem, tloušťkou a ještě nizší hmotností, že byste u mobilu s 6,7palcovým displejem čekali.

Výrobce vsadil na kombinaci slitiny hliníku v rámečku, plastů a menší baterie s kapacitou 4 000 mAh. Displej se roztáhl pěkně k okrajům, rozlišení fullHD a IPS technologie nepřekvapí, nezapomnělo se ani na podporu 90Hz obnovovací frekvence. Zobrazovací schopnosti jsou slušné, na slunci je dobré zastínit rukou, nemám připomínek k podání barev a reakci na doteky. Absentuje čtečka otisků v rámci displeje, ta se usídlila na pravém boku. Rovněž nehledejte informační LED. Naopak designově se povedlo umístění sluchátka/reproduktoru nad hodní hranou displeje, decentní mřížka ho chraní.

Matné boky mobilu navazují na matná záda, která nechytají otisky a hážou duhové efekty na světle. Stříbrná testovaná varianta vypadá atraktivně, u tmavé asi efekty nenajdeme. Levý bok nabízí sloty microSD a nanoSIM, napravo pak ovládání hlasitosti a čtečku v tlačítku zámku. Používám čtečku prstů denně a u Honoru poslouchala na výbornou. Spodní část potěší 3,5mm jackem, dají se pohotově připojit sluchátka, USB-C zajistí rychlé nabití, z nuly % na 100% asi za hodinku. Výdrž mobilu není úplně výjimečná, používání mobilu a svícení displeje si něco odebere, počítejte s každodenním nabíjením.

Hliníková slitina rámečku vypadá hodně stylově, mobil má stylově ostřejší hrany a displej roztažený k okrajům. Čtečka otisků prstů se zabydlela v tlačítku na pravé straně. X8 dostala displej 6,7 palců IPS s fullHD rozlišení a 90Hz frekvencí, displej poskytuje funkci ochranu očí.

S ohledem na příznivou cenovkou si koupíte Honor s Androidem 11, který pohání Qualcomm Snapdragon 680 4G a 6 GB RAM, vnitřní paměť má kapacitu 128 GB. U RAM je možnost virtuálního navýšení na celkem 8 GB RAM. V rámci datové podpory chybí 5G, to by asi cenu posunulo o dost výše, ale v rámci LTE si určitě majitelé poradí. Jinak nechybí nic podstatné, ani platby NFC.

Odezva telefonu na povely a souběžný chod aplikací nepředstavují problém,  velký displej rád ukáže i hraní her, sledování filmů apod. Multimédia přinese sestava čtveřice fotoaparátů – hlavní 64 Mpx + širokoúhlý 5 Mpx + 2 Mpx makro + bokeh 2 Mpx. Pro video platí maximum 1080p a 30 snímků za sekundu, u fotek je nejvíce použitelný hlavní snímač. Dle mého názoru snese klasické focení rodinných událostí i akcí s kamarády a to bude vyhovovat cílové skupině. Na jasném slunci se světlé tóny bvarví do fialova, fotky nejsou ideálně ostré, široký záběr pak má nepřesností více.

Závěr

Honor X8 je dostupným zástupcem mobilů pro mladší ročníky, kterým se bude líbit tenký design, velký displej i rychlonabíjení v základu. Ohledně používání nenrazaí na větší problém, u fotoaparátu je třeba používat ten hlavní a X8 netrápit.

Honor X8 – fotogalerie

2x zoom – hlavní snímač – širokoúhlý

2x zoom – hlavní snímač – širokoúhlý

2x zoom – hlavní snímač – širokoúhlý

2x zoom – hlavní snímač – širokoúhlý

2x zoom – hlavní snímač – širokoúhlý

Honor X8 – 1080p video 30 sn./s

Reklama