iVysílání: archiv České televize v mobilu (recenze aplikace)

Reklama

Nevíte, co s volným časem? Tato aplikace vám ho vyplní naprosto dokonale. Obsahuje čtyři roky videoobsahu z televizních kanálů ČT1, ČT2, ČT4 a ČT24. Stačí pohodlná židle, smartphone s dobrým datovým připojením a máte na několik příštích let o zábavu vystaráno.

Aplikace iVysílání existuje pro smartphony s operačním systémem iOS, Android a nyní také Symbian, na kterém jsme program zkoušeli. Jeho ovládání je skutečně velmi snadné, času u něj ale můžete strávit nepočítaně.

Aplikace se dělí do pěti záložek, které usnadňují hledání vybraného pořadu. Základem je samozřejmě abecední hledání, je trochu škoda, že schází možnost zadat si název pořadu, ale seznamem zkrátka musíte procházet. A vzhledem k množství obsahu vám nalezení toho správného výsledku pár sekund potrvá.

Pořady můžete hledat také podle žánrů (filmy, seriály, dokumenty, sport, hudba, zábava, děti a mládež, vzdělání, zpravodajství, publicistika, magazíny, náboženské pořady), dle data a konkrétního televizního kanálu, nebo si necháte doporučit nejsledovanější pořady či to, co zrovna sledují ostatní.

Pořady, které se vám líbí, přidáte do oblíbených, takže znovu hledat nemusíte.

Po nalezení pořadu stačí ťuknout na tlačítko Play a začít sledovat. Rychlost načtení i samotného vysílání samozřejmě hodně ovlivňuje rychlost sítě, kterou mobil aktuálně využívá. Bez 3G nebo Wi-Fi aplikaci raději ani nezkoušejte.

iVysílání jsem zkoušel na Nokii 700 se Symbian Belle a vše fungovalo v pořádku. Řada uživatelů si ale stěžuje na nekompatibilitu aplikace pro starší verze OS Symbian. Podle vyjádření Nokie bychom se snad měli brzo dočkat updatu. Takže si rychle vyřiďte vše, co potřebujete, pak už mnoho času mít nebudete.

Cena: freeware

Operační systém: Symbian Belle, Android 2.1 a vyšší, iOS 4.0 a vyšší

Odkaz na stažení: Symbian, Android, iOS

 

Reklama