Nejmenší vícejádrové telefony

Reklama

Také si chcete užívat výkonu vícejádrových telefonů, ale nechcete s sebou tahat obří telefon? I v této kategorii se nabídka mobilů rozšiřuje. Můžete tak mít rychlý a výkonný mobil, který se vám pohodlně vejde do ruky.

Apple iPhone 4S

Apple iPhone 4S je prozatím poslední verzí mimořádně oblíbeného smartphonu. Nabízí se v několika verzích interní paměti a ve dvou základních barvách. Paměťové karty nečekejte. Model 4S se chlubí skvělými multimediálními vlastnostmi a má dvoujádrový procesor. Tím hlavním je ale stejně obchod s aplikacemi, který dokáže vyřešit většinu problémů, které byste s telefonem mohli mít. Slabší stránkou je pro někoho kromě vysoké ceny také specifický konektor a menší displej s úhlopříčkou pouhých 3,5“. Apple zde ale boduje skvělou čitelností a jemností displeje.

Apple iPhone 4S 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Xperia P

Xperia P už patří do nové generace telefonů Sony, které byly představeny po odpojení od Ericssonu. Telefon má typický vzhled posledních Xperií, s výrazným průhledným proužkem pod displejem a několika barevnými variantami samotného telefonu. Dvoujádrový procesor se protentokrát nachází v mobilu s hmotností příjemných 120 g a 11 mm tloušťky. Telefon nabízí velmi dobré rozlišení 4“ displeje, konkrétně 960 × 540 bodů. Velkou slabinou je nerozšířitelná interní paměť, naopak 1 GB RAM je více než dost. Stejně tak sympaticky vypadá 8 Mpx fotoaparát a fullHD video.

Sony Xperia P lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Samsung Galaxy S Advance

O tomto Samsungu se příliš často nemluví, přitom dokáže v mnohém zastoupit velmi populární Galaxy S II. Jedná se o výbornou volbu pro všechny, kdo shání menší, ale výkonný smartphone od Samsungu. Galaxy S Advance má tloušťku pouhých 10 mm a hmotnost stejně jako Xperia P, tedy 120 g. Oba telefony spojuje i stejná úhlopříčka displeje, Samsung ovšem nabízí rozlišení jen 800 × 480 bodů. Některé uživatele jistě zaujme technologie Super AMOLED. Telefon má velkou výhodu v podpoře paměťových karet, také RAM 768 MB je určitě dostatečná hodnota.

Samsung I9070 Galaxy S Advance lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Xperia Sola

Tento mobil od Sony se může pochlubit nejenom dvoujádrovým procesorem, ale také speciálním bezdotykovým ovládáním u internetového prohlížeče nebo spoluprácí s NFC štítky, které najdete v balení u telefonu. Všem těmto vlastnostem jsme se podrobně věnovali v recenzi. Zbývá tak jen doplnit, že Xperia Sola určitě patří k nejlehčím dvoujádrovým mobilům, má pouhých 107 g. Úhlopříčka displeje nabízí rozumný kompromis 3,7“.

Sony Xperia Sola lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Xperia U

Jedná se o dost podobný telefon jako Xperia Sola. Tentokrát se vám ale dostane ještě o kousek menšího displeje. Konkrétně se jedná o 3,5“ při rozlišení 854 × 480 bodů. Xperia U také nenabízí podporu pro paměťové karty, stačit musí pouhých 8 GB. Důležitější je tentokrát dvoujádrový výkon a 512 MB RAM. Velmi stylovým prvkem je průhledný pruh pod displejem, který dokáže blikat různými barvami. Recenzi telefonu si přečtěte zde.

Sony Xperia U lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama