T-Mobile rozšířil LTE-A v Praze

Reklama

T-Mobile vybudoval 82 nových vysílačů sítě LTE-A. Aktuálně tak pokrývá 12 % území obývaného 25 % pražské populace. V nejbližší době chce pokrytí touto nejrychlejší dostupnou sítí dokonce zdvojnásobit.

LTE-A je technologie, která spojuje několik frekvenčních pásem LTE, čímž dosahuje podstatně vyšších rychlostí stahování, v tomto konkrétním případě až 187,5 Mb/s pro stahování a 37,5 Mb/s pro odesílání. T-Mobile s ní začal experimentovat na podzim, kdy ji spustil na třech místech v Praze – ve svém sídle v Roztylech, na Černém Mostě a v Horních Počernicíc.

Testovací provoz se nejspíš osvědčil, proto se T-Mobile rozhodl pokrytí výrazně rozšířit. Vybudoval tedy ve východní části Prahy celkem 82 nových LTE-A vysílačů.Kromě toho je signál této technologie dostupný také v Mladé Boleslavi, kde jej T-Mobile spustil v červnu loňského roku.  Kromě toho v nově pokrytém území výrazně posílil signál uvnitř budov a zvýšil kapacitu stávající sítě LTE.

TMo_Praha_LTE-A_současný stav

Současné LTE-A pokrytí hlavního města operátorem odpovídá přibližně 25 % populace a 12 % území, na konci dubna to bude již 50 % populace a 33 % území.

TMo_Praha_LTE-A_konec_dubna_2015

Reklama