T-Mobile rozšiřuje HSPA+ 42 do dalších tří měst a 67 obcí

Reklama

T-Mobile i nadále zrychluje svou 3G síť, aktuálně spouští HSPA+ 42 v Hradci Králové a Plzni, brzy přibude ještě Karlovy Vary a centrum hlavního města Prahy. Kromě toho mohou aktuálně nejrychlejší dostupnou 3G síť využívat také obyvatelé okolních vesnic.

Aktuálně tedy vysokorychlostní technologie pokrývá 20,46 % populace s celkem 720 základnovými stanicemi. Pozadu však nezůstává ani technologie 3G, jejíž meziroční nárůst objemu přenesených dat vykazuje 110 % a dvojnásobně stoupl i hlasový provoz.

Začátkem roku operátor pokryl HSPA+ 42 území měst Olomouc, Pardubice, Nymburk, Jihlava, Trutnov, Vrchlabí a pražského Letiště Václava Havla. Technologii, která umožňuje v maximální přenosové rychlosti surfovat až 42 Mbt/s pro stahování, si ale užívají i obyvatelé Brna, Liberce, Českých Budějovic, Mladé Boleslavi, Zlína, Otrokovic, Poděbrad, Berouna a části Prahy. Ačkoli se procento populace nezdá nijak vysoké, signál z měst pokrývá i přilehlé lokality. Celkem se tak z rychlého surfování mohou radovat i v dalších 67 obcích.

Reklama