TrueCam H7: kamera, která v autě hraje na schovku [recenze]

Reklama

Malé rozměry, česká aplikace, upozornění na radary a ještě lze připojit zadní kameru. Tento pomocník do auta zvládne hodně.

TrueCam H7 je kompaktní kamerou bez vlastního displeje, díky tomu ji lze snadno nainstalovat na sklo tak, aby nepřekážela. V krabičce s kamerou v ceně 3 990 Kč (Electro World) objevíte 6m dlouhý napájecí kabel s USB koncovkou, nalepovací sponky pro uchycení kabelu kolem čelního skla, do napájení automobilu se zasouvá adaptér se dvě USB výstupy. Právě USB napájení je u této kamery šikovné, některá auta totiž mají USB umístěné na palubní desce nebo v zrcátku. Pokud chcete kamerové schopnosti rozvinout naplno, můžete přikoupit za 999 Kč i zadní kameru a připojit s tou hlavní přední.

Autokamera připomíná plastový váleček na držáku na sklo, na něj se pomocí 3M pásky nalepí. Při testu přežila několikadenní tropické počasí a neupadla. Tělo kamery má na délku asi 10 cm, průměr 3 cm, na výšku komplet s držákem asi 5 cm. díky tomu ji můžete natlačit těsně k zrcátku, nebo schovat za něj, pokud je to možné. Zvenčí je kamera téměř neviditelná.

Zařízení podporuje GPS a Wi-Fi, ovládací aplikace je ke stažení zdarma a je v češtině. V balení se nenachází microSD karta, tu si musíte dokoupit, max. kapacita je 128 GB. V rámci aplikaci je k mání spousta nastavení, včetně hlášení upozornění na radary. TrueCam obsahuje dokonce český ženský hlas, který upozorní na stacionární radary. Databáze ovšem není asi aktuální, našel jsem pár radarů, u nichž kamera mlčela. Přítomnost G senzoru umožňuje zamknutí videa v případě detekce nárazu u nehody, aby se kritické video nepřemazalo.

TrueCam H7 nahrává v maximu 144p a 30 snímcích za sekundu, lze přepnout na 1080p a 30 sn./s. Vše se ukládá na kartu, což vidíte v aplikaci na mobilu, kam lze veškerý obsah stahovat, včetně fotozáběrů. Samotný chod kamery není nijak rušivý, zezadu obsahuje dvě miniaturní LED, jedna potvrzuje napájení, druhá pak blikáním, že se nahrává. Video se točí do smyček a přemazává od nejstarších. Na záběru můžete mít GPS souřadnice, rychlost a čas, jak vidíte na ukázkových videích. Záběr je 140 stupňů, při umístění ve středu skla je vše dobře vidět. Na kvalitě videí je vidět, že rozlišení snímače je vysoké, po zastavení videí lze bez potíží přečíst RZ protijedoucích aut a další detaily na značkách kolem silnic.

TruCam H7 – 2K video – 30 sn./s

 

Za zapůjčení děkujeme Electro World

Všechny kamery TrueCam můžete zakoupit v Electro Worldu. Kromě autokamer ElectroWorld nabízí také akční kamery nebo videokamery. Nejjednodušší cestou je online objednávka, přičemž si můžete zvolit zaslání nebo osobní odběr na některé ze 40 poboček. Electro World se totiž spojil se sítí K+B Expert a je tak ještě dostupnější. Máte-li Věrnostní kartu, je možné nakupovat i se slevou a zároveň obdržíte za každou provedenou transakci příspěvek na další nákup. Kartu si lze zřídit online prostřednictvím krátkého formuláře a výhody tak můžete čerpat spolu s dalšími více jak 500 tisíci zákazníky prakticky ihned.

Reklama