U:fon čeká rychlý prodej, do srpna bude rozhodnuto

Reklama

V médiích se dnes objevily informace o chystaném rychlém prodeji mobilního operátora U:fon. Vše by mělo proběhnout do konce srpna. Přinášíme podrobnější informace.

O připravovaném prodeji U:fona informoval ve svém článku např. Mobil.cz. Informaci jsme ověřili, zdroj blízký operátorovi potvrdil, že informace jsou správné a U:fon je skutečně na prodej. Tímto krokem by byla ukončena restrukturalizace společnost, která je už nějakou dobu v insolvenčním řízení.

U:fon aktuálně podle vlastních informací vykazuje provozní zisk. Včera představeným tarifem s voláním za korunu (resp. za 2 Kč/min, pokud vystačíte s volnými minutami) za 200 Kč měsíčně se evidentně snaží nalákat co nejvíce zákazníků. Pokud by se mu skutečně podařilo ukončit nepříjemnou insolvenci do konce srpna a získat finančně silného majitele, stihl by ještě aukci volných frekvencí.

Případný investor by tak získal operátora s vybudovaným základem sítě, z niž by bylo možno podstatnou část využít k vybudování sítě GSM/3G/LTE, a určitou zákaznickou skupinou, kterou by šlo jistě alespoň z velké části převést ze stávajícího CDMA na standardnější nově vybudovanou síť. Oproti jiným novým hráčům na trhu by tak měl podstatnou výhodu.

Podle zdroje blízkého operátorovi U:fon je aktuálně ve hře pět vážných zájemců, další ještě určitě přibudou.

Reklama