Vánoční tipy: Mobil pro babičku

Reklama

O Vánocích kupujeme mobily nejen sami sobě a svým dětem, ale také rodičům a prarodičům. Ti mají přitom specifické nároky, chtějí velké klávesy a jasně čitelný displej. Podívejte se, jaké seniorské telefony stojí na letošním vánočním trhu za zmínku.

Aligator A600

Jednoduchý mobil s elegantním nabíjecím stojánkem. Jeho displej má úhlopříčku pouhé dva palce, je ale barevný a velmi dobře čitelný i na přímém slunci. Nenabídne sice žádné datové přenosy a vlastně ani jiné pokročilé funkce, na snadnou ovladatelnost se ale kladl velký důraz.

Aligator A600

Rozměry: 112 × 56 × 13 mm, 90 g
Displej: 2″, 220 × 176 bodů, 65 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: ? MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: ? MB, ? MB, ano
Data:
Další konektivita: microUSB
Fotoaparát: 1,3 Mpx, video: ne
Podrobné specifikace
Aktuální cena Aligator A600 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Aligator A370

Pro náročnější seniory je určen například tento model. Zachovává si všechny parametry seniorského telefonu, jako jsou velká tlačítka či jasně čitelný displej. K tomu ale přidává několik zajímavých funkcí, mezi než patří třeba hudební přehrávač nebo podpora paměťových karet.

Aligator A370 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Emporia Click

Z řady podobně vypadajících seniorských mobilů vybočuje Emporia Click. Má totiž véčkovou konstrukci, což umožňuje zachovat relativně malé rozměry telefonu a přitom nabídnout dostatečně velká tlačítka. Celkově vypadá podstatně elegantněji než obvyklý mobil pro seniory.

Emporia Click lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Emporia Talk Comfort

Základní model rakouského výrobce má velké, zřetelně popsané a snadno stisknutelné klávesy. V čitelnosti nezůstal pozadu ani extrémně kontrastní displej. Funkční nabídka zahrnuje sice jen to nejzákladnější, běžný senior ale určitě nebude nic zásadního postrádat.

Emporia Talk Comfort

Rozměry: 114 × 55 × 16 mm, 80 g
Displej: 1,8″, 128 × 64 bodů, ne barev, ?
Procesor, systém: ? MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: ? MB, 32 MB, ne
Data:
Další konektivita: 3,5mm jack
Fotoaparát: ne Mpx, video: ne
Podrobné specifikace
Aktuální cena Emporia Talk Comfort v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Swissvoice MP33

Další značkou vyrábějící seniorské telefony je Swissvoice, s jejími modely se můžete setkat například v nabídce O2. Opět se můžete spolehnout na velká tlačítka a čitelný displej, ani v tomto případě není funkční nabídka nijak oslnivá. Zajímavá je ale červená barva, ta by mohla zaujmout zejména seniorky.

Swissvoice MP33 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama