Winner WG11: trojité LED posvícení [recenze]

Reklama

I hodně levný telefon může dobře posloužit. Drobné rozměry, základní funkce, solidní několikadenní výdrž, chcete ještě víc? Winner přidává LED svítilnu, FM rádio, bluetooth, slot microSDHC karet.

Winner WG11 patří mezi seniorské telefony, jak je vidět hned na první pohled. Velká tlačítka se zřetelnými popisky jsou jasným poznávacím znamením. Telefon zaujme malými rozměry a přidává několik zajímavých funkcí, které život s mobilem usnadní. Telefon je ke koupi v e-shopu O2.

Winner WG11

Rozměry: 111 × 54 × 12 mm, 89 g
Displej: 2″, 220 × 176 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: ? MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: ? MB, 0,5 MB, ano
Data: GPRS
Další konektivita: microUSB
Fotoaparát: 2 Mpx, video: QCIF
Podrobné specifikace
Aktuální cena Winner WG11 v českých e-shopech: 1 039 Kč – 1 349 Kč(Zdroj: Heureka.cz, 30.6.2012)

Konstrukce

Přestože je Winner WG11 seniorský mobil, nejsem si jistý, jestli tak malé rozměry konstrukce senioři uvítají. Mobil ale díky nim vypadá sympaticky a v kapse se snadno ztratí. Plastová konstrukce nepřipomíná precizní zpracování mnohem dražších strojů, ale vše na svém místě drží a nikde nic nevrže, tak to řešit. Nezvykle působí obdélníkový displej, pro čtení je ale pohodlnější. Průhledná tlačítka mají symboly zality plastem, vše podsvicuje silné modré světlo.

Levá strana nabízí posuvník SOS a a druhý ovladač LED baterky, nahoře je totiž hned trojice LED pro svícení. Baterka funguje i při vypnutém mobilu! Pravá strana nabídne drobný zámek mobilu, ten ale funguje pouze na pohotovostním displeji, z menu mobil zamknout nelze. Zbývá pak dvojtlačítko hlasitosti.

Zatímco pro vertikální pohyb v menu zajistí tlačítka pod displejem, pro pohyb horizontálně nutno použít boční ovladač hlasitosti. Funkce poněkud nezvyklá, ale asi to jinak vymyslet nešlo. Spodní část kromě microUSB portu poskytuje dvojici vodivých plošek pro spojení s dobíjecím stojánkem.

Zadní kryt je pogumovaný a kromě hlasitého reproduktoru dostal i výřez na 2Mpx fotoaparát. Dioda jako blesk už chybí, taktéž nikde není spoušť. Fotky se pořizují stiskem klávesy nula. Pod krytem objevíte 1 100 mAh baterii a pak ještě slot SIM a dokonce i microSDHC. Vnitřní paměť mobilu je totiž jen asi 0,5 MB, takže na fotky nebo další data potřebujete kartu.

Funkce

Winner zapnete tlačítkem nebo v nastavení, umí se totiž sám vypnout a opět zapnout. Líbí se mi velké digitální hodiny s datem na pohotovostním displeji, praktický je nastavitelný zámek mobilu. Senioři ocení zřetelný hlas, který může říkat číslo, které právě stiskli. Pokud špatně vidí na tlačítka, můžou se řídit hlasem. Grafické ikony menu se ukážou po stisku leví klávesy pod displejem, po stisku šipky dolů se menu ukáže textově. Do mobilu se vejde 250 kontaktů, uložíte jméno, číslo a zvonění.

Winner umí SMS i MMS, píše se na dvou řádcích, písmo je dostatečně veliké a zobrazeno inverzně, takže se čte bez potíží. Na hovory i zprávy upozorní melodie a to opravdu hlasitě, navíc jsou tu přítomny profily včetně vibrací. Samozřejmě si lze nastavit i své MP3.

Ano, mobil si rozumí i s MP3, i když klasická sluchátka k němu nepřipojíte, pouze ta přibalená špuntová s koncovkou microUSB. Naopak sluchátka vůbec nepotřebujete pro poslech FM rádia, anténa je totiž zabudována v mobilu. FM tuner sám naladí stanice, RDS už ale nerozumí. S focením u Winneru moc nepočítejte, kvalita nestojí za nic, stejně tak mizerné video.

Do kalendáře se dají uložit opakované události, velikost náhledu však není moc komfortní, čísla se dny jsou opravdu malinkatá. Praktické doplňky jsou určitě opakované budíky a jednoduchá kalkulačka, je tu i diktafon. Co bych u seniorského mobilu nečekal, to je bluetooth. Takže tudy přenesete data třeba.

Abych ještě připomenul funkci SOS. V nastavení se musí zapnout, uložíte až 5 čísel, na které bude mobil v nouzi odesílat SMS a volat. Pak stačí posunout SOS tlačítko na levé straně a mobil bude současně houkat sirénou a začne odesílat přednastavené SMS.

Koupit?

Winner WG11 patří mezi menší seniorské telefony, určitě se bude líbit i nenáročným uživatelům produktivního věku. Svižný chod mobilu, menší konstrukce, displej i tlačítka, to jsou hlavní přednosti WG11. Líbit se může FM rádio bez nutnosti připojení sluchátek, naopak propadákem je fotoaparát. Když se podíváte na cenu kolem tisícovky, máte tu obstojný záložní mobil s výdrží několik dní.

Reklama