Další virtuální operátor založil firmu

Reklama

Ve světě virtuálních operátorů se skutečně začíná něco dít. Nedávno jsme vás informovali o založení společnosti s ručením omezením Tesco Mobile, včera nás o stejném kroku zpravil Centropol. Ten už nyní nabízí levnou energii, do budoucna chce své služby rozšířit.

Zrekapitulujeme si dění posledních měsíců. Začátkem listopadu se v Česku objevil historicky první virtuální operátor, Blesk mobil. O jeho nabídce jsme vás zevrubně informovali například v tomto článku. Krátce poté přispěchal se svou zprávou i Centropol, který hned v listopadu deklaroval, že zahajuje jednání se všemi mobilními operátory. Podrobnosti najdete třeba zde.

Další zpráva přišla začátkem roku. Kolegové z Mobil.cz vypátrali, že se těsně před Silvestrem v obchodním rejstříku objevil zápis společnosti Tesco Mobile ČR s. r. o., což sice zatím nevypovídá o brzkém startu dalšího virtuála, rozhodně je to ale krok tím pravým směrem. O kroku Tesco Mobile jsme vás opět informovali.

Stejný krok nyní provedl Centropol, který založil dceřinou společnost Centropol Telecom s. r. o., do níž v budoucnu soustředí své telekomunikační aktivity. V tiskové zprávě se opět chlubí zahájením jednání s mobilními operátory, kromě neurčitého slibu, že prvního zákazníka by rádi přivítali ještě letos, ale neslibují nic konkrétního.

„Chceme našim stávajícím zákazníkům, kterým dodáváme energie, ale i těm, které dosud neobsluhujeme, poskytnout zajímavé podmínky pro mobilní volání. Chceme poskytnout levné volání s kvalitním servisem a zázemím. Jde o  logický krok pro rozšiřování služeb 330.000 zákazníkům, kterým v současné době skupina Centropol dodává elektřinu a zemní plyn,“ řekl Michal Hájek, který je ředitelem projektu virtuálního operátora skupiny Centropol. Virtuální operátor bude zpočátku poskytovat mobilní služby. „Do budoucna chceme ale služby spojené s telekomunikacemi dále rozšiřovat například o datové služby a pevné linky,“ doplnil Michal Hájek.

Reklama