MWC: Co nás nejvíce zaujalo

Reklama

Mobile World Congress je takřka za námi a tak můžeme začít pomalu bilancovat. V dnešním článku se s vámi podělíme o nejpříjemnější překvapení letošního veletrhu. Kdo má dobře nakročeno do roku 2012?

Huawei jednoznačně dokázal, že se s ním musí počítat. Už žádný nedůvěryhodný výrobce odněkud z Číny, ale sebevědomá značka, která může konkurovat i těm nejznámějším výrobcům. Huawei ukázal, že umí vyrobit ty nejvýkonnější smartphony i mobily pro každého. Současně bude mít jeden z nejvýkonnějších tabletů na trhu Technologicky konkurenty dohnal, cenovou nabídkou už je dávno před nimi.

Nokia se opravdu vytáhla. Windows Phone telefony se očekávaly, velmi příjemným překvapením se stala offline navigace. Skutečnou bombou je ale fotomobil PureView 808 s neuvěřitelným rozlišením 41 Mpx. Tomuto se nikdo z konkurence ani nepřibližuje, Nokia si znovu začíná uvědomovat, jak se chová mobilní leader.

 

Čtyřjádrové procesory znamenají další neskutečný nárůst možností mobilních přístrojů a dokazují, že výkon zůstává u současných mobilů na prvním místě. Sice bychom se mohli skepticky ptát, k čemu všechna ta jádra v mobilech budou, pořád je ale lepší být připraven na budoucí možnosti, než řešit, jakým způsobem zvládnout nároky stále nových aplikací.

Reklama