Nejlevnější Windows Phone telefony

Reklama

Podle několika průzkumů bude právě systém Windows Phone tím, kdo za pár let ovládne trh. Pokud chcete patřit do skupiny, která tu už přece „věděla dávno“, rozhlédněte se po nějakém Windows Phone mobilu. Doporučíme vám ty nejlevnější.

Windows Phone mají jednu obrovskou výhodu (nebo je to spíše nevýhoda?). Microsoft neumožňuje žádné větší zásahy do systému, telefony jsou si proto velmi podobné. Většinou stačí rozhodnout se podle preferencí k jednotlivým značkám a uvědomit si, kolik chcete investovat.

ZTE Tania

Značka ZTE se na našem trhu zatím příliš neprosadila, určitě ale může nabídnout velmi zajímavé telefony, Tania je jasným důkazem. Tento mobil vás osloví především skutečně velkou úhlopříčkou displeje, plných 4,3“! Multimediální i datové schopnosti se nijak neliší od dalších, i podstatně dražších, Windows Phone přístrojů. V jednom ohledu ale Tania ztrácí skutečně výrazně, nabídne totiž jen 4 GB paměti (a ještě si část ukousne systém). Pokud ale sháníte mobil s takto velkým displejem, mnoho konkurentů ZTE Tania v rámci Windows Phone nemá. Jak se nám telefon líbil, zjistíte v recenzi.

ZTE Tania lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus 7

Tenhle telefon patřil ještě do první generace Windows Phone přístrojů. Nemusíte ale mít obavy, důležitou aktualizaci na verzi 7.5 tento smartphone získal. Pozor ale na lokalizaci, mobil neumí česky. Za cenu kolem 6 500 Kč rozhodně nabízí odpovídající výbavu. Ta zahrnuje 16 GB paměti, dostatečně velký 3,8“ displej, HD video či 5Mpx fotoaparát. Procesor má standardní rychlost 1 GHz, telefon podporuje také HD video nebo GPS. Trochu zbytečná je pouze vyšší hmotnost 155 g a výrobce určitě mohl lépe zpracovat podsvícení kláves.

LG E900 Optimus 7 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Lumia 710

Prodává se za takřka stejnou cenu jako Optimus 7, má proti němu ale hned několik výhod. Dobře ji porozumí i česky mluvící uživatel, telefon se nabízí v několika zajímavých barevných provedeních a velmi silnou stránkou je přítomnost bezplatné offline navigace. Tato Lumia má také rozhodně lepší rozměry, současně ale musíme upozornit na o malý kousek menší displej. Větším problémem by ovšem mohla být paměť pouze 8 GB. Jinak tu máme procesor 1,4 Ghz a opět HD video. Drobným detailem navíc by mohly představovat hardwarová tlačítka pod displejem a pozor na microSIM. Také tomuto smartphonu jsme se věnovali v recenzi.

Nokia Lumia 710 8GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

HTC Radar

Určitě jeden z vážných konkurentů Lumie 710. Také on se prodává ve více barvách, odpovídá i kapacita interní paměti. O něco pomalejší procesor neřešte, Windows Phone vás určitě zpomalovat nebude. Systém je lokalizovaný, užívat si ho budete na 3,8“ displeji se standardním rozlišením (platí i o konkurentů) 800 × 480 bodů. Nevýhodou Radaru je menší podpora ze strany výrobce, Nokia má přeci jenom více svých aplikací. Obrovskou výhodou je na druhou stranu velmi dobrá výdrž baterie, kterou si pochvaluje hodně uživatelů. Kromě recenze pro vás máme i postřehy z dlouhodobého používání.

HTC Radar lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Lumia 610

Aktuálně nejnovější Lumia se zatím prodává za cenu, u které je předpoklad, že se bude určitě snižovat. Lumia 610 má oproti konkurenci trochu slabší výbavu. Už 800Mhz procesor a 256 MB RAM dávají tušit, že půjde o trochu slabší mobil, pomalejší systém už se tentokrát projeví. Předpoklady potvrdí pouze VGA video. Počítat také musíte s tím, že vám nepůjdou nainstalovat všechny aplikace (podrobnosti hledejte v recenzi). Telefon je ale na druhou stranu příjemně lehký, prodává se v zajímavých barvách, má 8 GB paměti a bezplatnou navigaci.

Nokia Lumia 610 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama