Samsung Galaxy S III: detaily rozhodují (recenze)

Reklama

Kapitoly článku:

Rozměry, design, hardware, displej

Ovládání, pohotovostní displej

Telefonování, zprávy, internet, Dropbox, doplňkové služby

Organizační funkce, mapy, multimédia, závěr

Organizační funkce

Místo standardního kalendáře se Samsung rozhodl pro vlastní aplikaci pojmenovanou S plánovač. Nic jiného než obvyklý kalendář to ale není, graficky možná zbytečně přeplácaný a navíc trochu složitější na orientaci. Důležitá je pro mne ale schopnost zobrazení událostí z více kalendářů a možnost podrobného nastavení opakování. A to kalendář bez potíží splňuje, má opakování denní, ve všední dny, v konkrétní den týdne, konkrétní den v měsíci, měsíčně a ročně.

Ještě nepříjemnějším překvapením než kalendář je absence plnohodnotného balíku pro editaci a vytváření dokumentů Office. U takto drahého telefonu je to na pováženou.

Aplikace S poznámka slouží pro zaznamenávání textů. Můžete psát prstem nebo využít standardní klávesnice. Přidáte i hlasový záznam nebo namalujete obrázek. Důležité poznámky se dají přehledně označit.

Z předchozího je asi jasné, že v telefonu najdete i diktafon. U něj se dá nastavit pouze kvalita a možná délka záznamu. Jednoduchá je i kalkulačka. Po přetočení displeje se ale objeví i pokročilejší funkce.

Vzhledem k velké interní paměti a množství uložených dat se jistě hodí i vlastní správce souborů. Umí vytvářet složky, kopírovat a přesouvat, vyhledávat nebo různě měnit třídění. Většině uživatelů bude jistě naprosto stačit.

Stopky a časovač jsou běžné funkce, stejně tak i budík, který ale pěkně demonstruje, nakolik si dal Samsung na tomto telefonu záležet. Možnost opakovaného nebo odloženého buzení je docela obvyklá, Galaxy S III ale umožňuje vybrat, o kolik minut to bude, i kolikrát se budík má celkově připomenout.

Do organizačních funkcí by se ještě dal zařadit překladač Google, který v telefonu najdete. Obvyklou položkou je naopak seznam stažených souborů.

Mapy, Multimédia

Samsung Galaxy S III samozřejmě využívá mapových služeb Google Maps. Používat už můžete také navigaci. Tady ale žádná vylepšení přímo od Samsungu neočekávejte.

Velmi dobře je naopak zpracován hudební přehrávač. Umístění drobného reproduktoru na záda přístroje sice není nejlepší řešení, samotný přehrávač ale nabídne celkem dost. Kromě obvyklého dělení a možnosti vytváření vlastních seznamů můžete využívat i kategorie pro nejčastěji a posledně přehrávané skladby. Telefon má přehled i o posledně doplněných skladbách a zajímavým filtrem pro skladby je tzv. Hudební ráj. Každou skladbu si zařadíte do škatulky vzrušující/vášnivá/veselá/klidná a pak si vyberete podle tohoto dělení. Potěším i nepořádníky, kteří nemají vyplněné ID3 tagy. Galaxy S III zvládne přehrávat jen na základě umístění hudebních souborů ve složkách.

Při přehrávání se dá využít ekvalizér, reproduktor je i přes svou velikost docela výkonný. Zvuk si udržuje nadprůměrnou kvalitu, i když třeba taková Lumia 800 zní o notný kus lépe. Sluchátka jsou použitelná, nijak zvlášť mě nenadchla ani nezklamala.

Telefon má také rádio. Standardní řešení, kdy musíte mít připojená sluchátka, doplňuje aplikace TuneIn Radio využívající datové přenosy.

Rozhodně nezklame přehrávač videa. Telefon sice při každém kopírování poctivě upozorňuje, že by video nemuselo být kompatibilní, s žádným problémem jsem se ale nesetkal. DivX, HD, fullHD, vše jede jako blesk. Galaxy S III má dost výkonu i na to, aby v základní obrazovce přehrávače běžely všechny filmy současně v malém náhledu. Přehrávání je samozřejmě naprosto plynulé, přehrávač zvládl i titulky, jen některá (ne všechna) písmenka diakritiky mu evidentně dělala potíže.

O schopnostech fotoaparátu a videa už jsme psali v samostatném článku, zde alespoň pár ukázkových fotek Galerie.

Závěr

Hodnocení telefonu je tentokrát mimořádně Snadné. Galaxy S III je prostě skvělý. Zaujme nejen špičkovým výkonem, ale především spoustou větších či menších drobností, kterými ho výrobce doplnil. Hledáte-li co nejlepší mobil, máte zde jasného kandidáta.

Samsung i9300 Galaxy S III 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Jaké jsou jeho nedostatky? Napadá mne snad jen velikost, absence HDMI a opravdu hodně vysoká cena. Hodně by se mi líbilo, kdyby Samsung představil zcela shodně vybavený mobil, ale s menším displejem. A klidně i několik variant. Svou velikostí není Galaxy S III pro každého. HDMI se dá dokoupit aspoň jako příslušenství a vysoká cena taky nevydrží věčně. Spoustě uživatelů ale stejně nevadí, prodeje už nyní překročily mnohamilionovou hranici. Mnoho lepších telefonů se tento rok už neobjeví.

Kapitoly článku:

Rozměry, design, hardware, displej

Ovládání, pohotovostní displej

Telefonování, zprávy, internet, Dropbox, doplňkové služby

Organizační funkce, mapy, multimédia, závěr

Reklama