Tipy a triky pro Sony Xperia S

Reklama

Sony Xperia S je po dlouhé době prvním smartphonem od Sony. Už jsme vám nabídli recenzi i hodnocení kvalit fotoaparátu, nyní ještě přidáváme několik zajímavých postřehů, které vám snad používání tohoto telefonu trochu ulehčí.

Chcete-li rychle pořídit fotku, nemusíte telefon ani odemykat, stačí dlouze podržet spoušť fotoaparátu umístěnou na boku přístroje.

Máte zamknutý telefon a přehráváte hudbu? Místo kompletního odemykání a změny skladby, zkuste pouze zmáčknout odemykací tlačítko a přejet prstem po části displeje, kde jsou hodiny. Dostanete se k jednoduchému ovládání skladeb.

Přečtěte si víc o Sony Xperia S

Preview

Recenze

Fotoaparát

O náhledu všech widgetů jsme mluvili v recenzi. Jejich poklidné proplouvání po displeji můžete trochu zrychlit, stačí telefonem zatřást. Praktický efekt nulový, ale na předvádění se, je to dobré.

Telefon sice má microHDMI, nezapomeňte ale, že multimediální obsah můžete sdílet i přes DLNA. Telefon už máte, stačí pořídit i televizi, která tuto funkci podporuje. V mobilu vše nastavíte pod položkou Připojená zařízení. Kromě sdílení multimédií můžete z telefonu klidně vytvořit i dálkový ovladač pro televizi.

Pokud máte na pohotovostním displeji více ikonek, které se týkají stejného tématu, možná oceníte, že se dají sloučit do jediné složky. Stačí kteroukoliv ikonu chytnout a přesunout ji na jinou. Telefon vám automaticky nabídne vytvoření složky, kterou si libovolně pojmenujete. Tyto složky samozřejmě můžete umístit i do spodního pruhu, takže budou neustále viditelné, bez ohledu na to, na kterém pohotovostním displeji se budete nacházet.

V recenzi jsme se sice zlobili, že Sony Xperia S nevyužívá lištu pro přepínání bezdrátových modulů, Sony to ale řeší zajímavým widgetem, kde všechny tyto informace máte pohromadě. Rychle zapnete či vypnete Wi-Fi, bluetooth, podsvícení, data, zvuk, GPS, synchronizaci, letecký režim, používání mobilu jako hotspot a data při roamingu.

Zajímavý je rozhodně i standardní widget pro počasí. Proužek vypadá docela jednoduše, ale když na něj klepnete, objeví se řada dalších informací. Odtud se navíc dalším klepnutím přepnete na stránky Accuweather s ještě podrobnějšími informacemi.

Na závěr jedna hloupá rada, ale přesto… Pokud se chystáte předvádět se s NFC, nezapomeňte, že tuto funkci musíte nejprve aktivovat v nastavení!

Sony Xperia S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama