Sony Ericsson K700i: skoro dokonalý kolega [retro]

Reklama

Manažerský telefon překvapil parádní výbavou a velkou vnitřní pamětí. Ohromil jemným obrazem displeje a nezklamal v datových přenosech. Kdo by po něm netoužil?

Sony Ericsson K700i byl v době svého prodeje velkým pojmem. Vynikající telefon se v roce 2004 řadil mezi přístroje pro zámožné majitele, vždyť se prodával asi za 14 000 Kč. Na druhou stranu za tuto cenu nabídl spoustu zajímavých funkcí. Telefon vypadal docela decentně, i když se může zdát šedé plastové provedení až příliš nudné. Sony Ericsson neexperimentoval s klávesnicí a tak tu byla alfanumerická klávesnice se čtveřicí tlačítek kolem trčícího joysticku.

Přečtěte si další retro články

Sony Ericsson K700i ve zkratce

  • Rozměry a hmotnost: 99 × 47 × 20 mm, 93 g
  • Displej: 1,8″ TFT LCD barevný, 176 × 220 bodů, 65 tis. barev
  • Data: GPRS tř. 10, bluetooth, infraport
  • Paměť: 40 MB vnitřní, bez karet
  • Fotoaparát: vestavěný VGA, video, blesk
  • Funkce: bluetooth, infraport, MP3, přehrávač, FM rádio
  • Cena: v roce 2004 asi 14 000 Kč

Tehdejší doba přála bočním tlačítkům a tak se vlevo nacházela klávesa hlasitosti a spouště fotoaparátu. Vpravo se připojovalo k wapu, nahoře se mobil dal vypnout a nechybělo nezbytné okénko infraportu. K700i dostala krytku Fast-portu, to nebývalo obvyklé. Tudy se připojovala sluchátka a datový kabel s nabíječkou. Skvělou zprávou bylo rozlišení displeje, které ukazovalo 176 × 220 bodů, což nebylo v roce 2004 obvyklé, mít takto jemný obraz.

Za vzpomínku stojí výrazný fotoaparát na zádech mobilu. Velké oko s VGA snímačem doplňovala dioda blesku, rovněž nechybělo populární zrcátko na autoportréty. Šlo využít natočení videa v nízkém rozlišení 176 × 144 bodů, na uložení bylo dostatek místa, rovných 40 MB, což byla skvělá hodnota. Zajímavým údajem byla tvorba panoramat.

Pro zajímavost, baterie Li-Ion mobilu dávala energii skoro na celý týden provozu. Doplnění paměti o kartu chybělo, naopak výrobce nezapomněl na bluetooth i podporu MMS. Ke zvonění posloužilo i MP3, na poslech hrálo i FM rádio. K700i měla javové aplikace a hry, kalendář, rovněž přenosy dat v GPRS třídy 10.

Telefon měl dobře našlápnuto k úspěchu a dobře potrápila třeba zájemce o Nokii 6230 i Siemens S65.

Reklama