Nejlevnější telefony s HDMI

Reklama

Moderní telefony budou díky svým hardwarovým parametrům stále více provázané s televizí. Pro tento účel se hodí, aby ve specifikacích nechybělo HDMI. Našli jsme pro vás pět nejlevnějších telefonů, kterým tato vlastnost nechybí.

Při uvažování o koupi telefonu s HDMI berte v potaz hlavně dvě věci. Měli byste vědět, že telefony nabízejí microHDMI, tedy zmenšenou verzi klasického HDMI. Dávejte si také pozor, jestli je součástí balení kabel na propojení s televizí. Koupit ho není problém, ale jedná se o zbytečnou investici navíc.

Sony Ericsson Xperia Neo V

Tento mobil s operačním systémem Android a kapacitním 3,7“ displejem má 1GHz procesor a 5Mpx fotoaparát s HD videem. Velmi kvalitní je i rozlišení displeje 854 × 480 bodů. Pokud by vám nestačil 5 Mpx fotoaparát, sáhnout můžete po totožném modelu (bez písmenka V v názvu), který má rozlišení 8 Mpx. Telefon má půlgigovou operační paměť a 1500 mAh baterii. Ve výbavě je microHDMI, někteří uživatelé si stěžují na jeho umístění. Jednoznačným pozitivem naopak je, že kabel pro připojení byste měli dostat jako součást originálního balení telefonu. Vzhledem k plastové konstrukci a rozměrům překvapí snad jen trochu vyšší hmotnost, Sony Ericsson to umí i lépe.

Sony Ericsson Xperia Neo V lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Pro

Tento mobil s Androidem disponuje i plnohodnotnou klávesnicí a vynikající výbavou, takže nemá příliš mnoho konkurentů. Rozměry i rozlišení displeje jsou stejné jako u předchozího telefonu, díky klávesnici můžeme omluvit vyšší hmotnost (142 g) i tloušťku 14 mm. Také v ostatních parametrech se jedná o téměř totožný mobil jako Xperia Neo V, pouze fotoaparát je rovnou 8Mpx a větší je interní uživatelská paměť, zde 1GB. Řada uživatelů si stěžuje na lesklé provedení plné otisků prstů, pozor také na umístění audiokonektoru. Přiložená sluchátka mají správně zahnutý jack, když ale budete chtít připojit vlastní, boční umístění zdířky bude vadit. HDMI je zde opět ve verzi micro. O telefonu jsme psali také zde.

Sony Ericsson Xperia Pro lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia N8

Zástupce finského výrobce patřil k dřívějším top modelům značky a i dnes má co nabídnout. Uživatelé budou slyšet především na 12Mpx fotoaparát s xenonovým bleskem nebo 16 GB interní paměti. Dobrá je i kovová konstrukce a zajímavé barevné provedení. Nedostatků se ale najde také dost. Hardwarové parametry neoslní (680 MHz procesor a 256 MB RAM) a displej bychom také chtěli větší než jen 3,5“. Spousty kritiky od uživatelů schytal operační systém, který se hodně zasekává. S upgradem na Nokia Belle je ale situace mnohem lepší.

Nokia N8 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

LG Optimus 2X

Dvoujádrový LG Optimus 2X má vynikající parametry a stále patří mezi velmi konkurenceschopné telefony. Displej s velikostí 4“ nabízí rozlišení 800 × 480 bodů. Procesor Nvidia Tegra doplňuje 512 MB RAM, ale také fullHD video nebo 8Mpx fotoaparát. Baterie má kapacitu 1500 mAh, s více jak jednodenní výdrží ale nepočítejte. Uživatelé si hodně stěžují na slabší podporu od výrobce, nízkou rychlost aktualizací a u takového telefonu by se jistě hodilo více než 512 MB RAM. Pozor také na to, že kabel k microHDMI v balení nedostanete. Kritiky je sice dost, levnější dvoujádrový mobil ale stejně neseženete. Recenzi najdete zde.

LG P990 Optimus 2X lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Sony Ericsson Xperia Arc S

Nejelegantnější, ale také nejdražší telefon z dnešního výběru. Ohromí tloušťka pod 9 mm, nebo mírně prohnuté tělo. Displej s úhlopříčkou 4,2“ by mohl mít i vyšší rozlišení než jeho levnější kolegové (tj. 854 × 480 bodů). Výborná je hmotnost přístroje pod 120 g, plastovou konstrukcí už tak ale ohromení být nemůžete. Jednojádrový procesor má takt 1,4 GHz, operační paměť je 512 MB. Fotoaparát nabízí kombinaci 8Mpx fotek a HD videa. HDMI je, jako obvykle, ve verzi micro. Jen dejte pozor, abyste v balení měli HDMI kabel. Uživatelé si nejčastěji stěžují především na horší konstrukční vlastnosti a také docela malá ovládací tlačítka na těle přístroje. Recenzi telefonu najdete zde.

Sony Ericsson Xperia LT18i Arc S lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama