Tipy a postřehy k Nokia Lumia

Reklama

Stále přemýšlíte, jestli si pořídit Nokia Lumia, nebo už jste se stali jejím majitelem? Ať tak či tak, přečtěte si několik našich tipů k tomuto mobilnímu telefonu. Třeba se dozvíte něco nového, nebo se naučíte lépe využívat některou funkci, kterou jste doposud přehlíželi.

Přečtěte si také:

Bez WindowsLive ID to nepůjde. Alespoň pokud si chcete koupit cokoliv v obchodě Marketplace. Stejně tak nutné je Microsoft Zune pro synchronizaci multimediálního obsahu.

Jestlipak víte, co znamenají všechny ikonky v horním pruhu? Na další rady se určitě podívejte na www.microsoft.com.

Nebojte se peněz za utracené datové přenosy. V nastavení si najděte volbu mobilní síť a data vypněte.

Baterie je předmětem nářků mnoha uživatelů. Spása je snad ale nadosah. Nejnovější aktualizace údajně správu energie podstatně vylepšuje a podle uživatelských reakcí na internetu se výdrž opravdu radikálně zlepšuje. Aktualizací se nemusíte bát, fungují naprosto jednoduše.

Kdo nechce čekat na aktualizaci, udělá nejlépe, když v nastavení rovnou zapne spořič baterie.

Jestlipak jste věděli, že přímo u obrázků je funkce pro jejich automatické vylepšení? Obzvláště fotkám pořízeným za horšího světla vylepšení hodně pomůže.

Lumia má naprosto skvělou funkci Přenos kontaktů… Přes bluetooth zvládne převést nejen jména a čísla, ale všechny další podrobnosti.

Nezapomeňte, že jako dlaždici si můžete na hlavní obrazovku připnout nejenom oblíbené kontakty, ale klidně i celou jejich skupinu.

Dlaždic na pohotovostním displeji můžete mít spousty, přesouváte je podržením prstu. K odstranění klepněte na zobrazený symbol připínáčku.

Odinstalace aplikací z hlavní nabídky mobilu je snadná, opět podržením prstu a poté volbou Odinstalovat.

Už se vám okoukaly modré dlaždice? Vyberte si z dalších barev v Nastavení, Systém, Motiv; je jich tu celkem 11, originální modrá má název Nokia Blue. Zde změníte i pozadí – bílé a tmavé.

Nudí vás obrázek uzakmnutého displeje? Nastavte si svůj v Nastavení, Zámek + tapeta.  Vybírat budete z fotek z mobilu, tapet, alb sociálních sítí.

Chcete použít zadní LED jako baterku? Bez doinstalování aplikace to nepůjde, doporučujeme Svítilna 7!

Zaplnili jste si hlavní nabídku desítkami aplikací a nebaví vás zdlouhavě rolovat? Použijte vyhledávací okno pod symbolem lupy v levé části displeje, půjde to mnohem rychleji.

Zajímá vás diagnostika systému a různá skrytá nastavení telefonu: Vyťukejte na klávesnici číslo ##634#.

Skydrive sice při zálohování zmenšuje velikosti fotek, ale vzhledem k celkové kapacitě úložiště určitě v nastavení obrázků zapněte, aby se na něj fotky ukládaly. Každá záloha navíc se hodí. Více o Skydrive zjistíte zde.

Jestliže jste fanoušky her, určitě si trochu pohrajte s nastavením Xbox Live. Stažením Xbox Live Extras si třeba můžete upravit podobu svého avatara, doplnit informace o sobě, najít si spoluhráče a mnoho dalšího.

Nelíbí se vám vybrané melodie? Vytvořte si vlastní, nebo si najděte aplikaci, která vám spoustu zdařilých zvuků nabídne.

U internetového prohlížeče nezapomeňte, že si můžete nastavit, jaká verze stránek se bude zobrazovat – mobilní nebo pro stolní počítače.

Navigace funguje spolehlivě, ale dokud nebude možné nastavit preferovanou cestu, spokojeni nebudeme.

Aplikace na pozadí zobrazíte delším podržením zpětného tlačítka. Jak to s multitaskingem na Windows Phone obecně funguje, jsme psali zde.

Rychlé ztlumení vyzvánějícího hovoru provedete jediným stisknutím bočního tlačítka, které reguluje hlasitost.

Boční tlačítka umožní aktivaci tichého režimu a vibrací, pokud je máte zapnuty v nastavení. Klepněte na ikonu zvonečku.

Pozor, telefon vás nezbudí, pokud jej necháte vypnutý!

Pokud chcete, aby tlačítko fotoaparátu spustilo snímání i při zamčeném přístroji, aktivujte tuto volbu v nastavení obrázky + fotoaparát.

Nokia Lumia 800 16GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nokia Lumia 710 8GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama