Nejlepší telefony s jemným displejem

Reklama

Představení nového iPadu definitivně potvrdilo, novou oblast soutěžení velkých výrobců. Nejjemnější displej vyhrává! Pět nejlepších kandidátů jsme pro vás vybrali. A budete se divit, najdete mezi nimi mobil za dvacet tisíc, i přístroj, který je pětkrát levnější.

Apple iPhone

Technicky vzato, všechna místa v tomto přehledu by měl obsadit jen iPhone. Displej je totiž stejný u verze 4 i 4S. A oboje se prodává ještě v různých kapacitách paměti. A to už je celkově docela hodně mobilů. Displej je nejenom velice jemný, má také skvělé pozorovací úhly. Už od verze 3GS je ale Apple kritizovaný, že úhlopříčka 3,5“ není nic extra. Vždyť podobnou velikost mají i telefony doslova za pár tisícovek. Jinak ale nákupem iPhonu chybu neuděláte a jak vyplývá z cen, rozdíl mezi nejdražší a nejlevnější verzí může být bez potíží desetitisícový. Model 4S se chlubí i skvělými multimediálními vlastnostmi a má dvoujádrový procesor. Tím hlavním je ale stejně obchod s aplikacemi, který dokáže vyřešit většinu problémů, které byste s telefonem mohli mít.
 

Apple iPhone 4S 64GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Apple iPhone 4 8GB lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Nokia E6

Přítomnost tohoto telefonu je asi docela nečekaná, ale čísla mluví jasně. I když je úhlopříčka pouze 2,46“, výrobce použil rozlišení 640 × 480 bodů! Jinak ale menší velikost displeje spolehlivě ničí většinu výhod, které byste z jeho jemnosti mohli mít. Nokii E6 si proto raději vyberte, pokud hledáte malý telefon (115 × 59 × 11 mm), který se ale současně dá ovládat přes dotykový displej i klávesnici. Překvapivě kvalitní jsou i multimedia, mluvíme tu o 8Mpx fotoaparátu s dvoudiodovým bleskem a HD videu. Jen na to ostření se opět zapomnělo. Operačním systémem v telefonu je Nokia Belle, telefon disponuje i rychlými daty, jen procesor a paměť už jsou na dnešní dobu nemoderní; 680 MHz a 256 MB RAM je prostě málo. Potěší ale 8 GB interní paměti.

Nokia E6 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


 

Samsung Galaxy Nexus

Galaxy Nexus je pouze první z řady smartphonů, které nabídnou displej v HD kvalitě. Právě tento mobil se může pochlubit největší úhlopříčkou ze všech přístrojů ve výběru a to plných 4,65“. Úžasná je ale i tloušťka pod 9 mm. Vyzkoušet si můžete nejnovější Android 4. Rychlý dvoujádrový procesor a 1 GB RAM zas telefon předurčují k bezproblémovému zvládnutí i těch nejnáročnějších aplikací a her. Velkou nevýhodou je uzavřená paměť s kapacitou 16 GB, karty tentokrát nevyužijete. Také multimédia mají lepší parametrové hodnoty než je skutečný reálný výsledek. Jestli máte dojem, že z mobilu nejsme příliš nadšení, přečtěte si naši recenzi.

Samsung i9250 Galaxy Nexus lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


 

Sony Ericsson Xperia Ray

Jen těžko můžeme zastírat, že se Xperia Ray řadí k našim oblíbeným telefonům. Dostala se už do našeho výběru tenkých telefonů, zajímavých přístrojů u operátorů i levných mobilů s kvalitním fotoaparátem. Parametry displeje ji ale právem řadí i do této kategorie. Úhlopříčka 3,3“ sice opět není nic extrémního, ale 854 × 480 bodů hovoří samo za sebe. Tomuto skvělému mobilu jsme se věnovali i v recenzi, více už toho o něm asi říct nedokážeme.

Sony Ericsson Xperia Ray lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


ZTE Blade

Nejedná se o překlep, tenhle telefon opravdu do našeho výběru patří. A skutečně se dá sehnat pod 5 000 Kč! Displej má 3,5“ (mimochodem, stejně jako iPhone) a rozlišení špičkových 480 × 800 bodů. Jeho technologie je klasické TFT. Bohužel, další vlastnosti ZTE Blade už takové nadšení rozhodně nevzbuzují. Procesor má jen 600 MHz, alespoň operační paměť je solidních 512 MB RAM. S 3Mpx fotoaparátem mnoho nesvedete a sklízí od uživatelů hodně kritiky, video 320 × 240 bodů už je vysloveně slabé. Nechybí alespoň rychlá data a operační systém Android 2.3 bez jakýchkoliv grafických nástaveb. Telefon je ale mezi komunitou uživatelů velmi oblíbený a tak se dá neoficiálně používat dokonce prý i s s Androidem 4! Pokud vám jde čistě o displej, nemůžete koupit nic cenově výhodnějšího.

ZTE Blade lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama